Ivanka Trumpová přebírá Českou státní cenu jménem své zesnulé matky Ivany

PRAHA (Reuters) – Ivanka, dcera bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, převzala české státní vyznamenání na počest své zesnulé matky Ivany, která emigrovala do Spojených států v 70. letech, ale udržovala úzké vztahy se svou rodnou zemí.

Český prezident Miloš Zeman vyznamenal Ivanu Trumpovou, která zemřela v červenci ve věku 73 let, spolu s řadou dalších lidí včetně tenisty Ivana Lendla, protinacistického odboje Josepha Mašína a ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Cenu za Zelenského převzal zástupce ukrajinského velvyslanectví v Praze.

Ivanka Trumpová, kterou doprovázel manžel Jared Kushner a starší bratr Donald mladší, se se Zemanem před ceremoniálem na Pražském hradě setkala v soukromí.

Ivana Marie Zelníková se narodila v Československu a vyrostla ve Zlíně, 300 kilometrů (186 mil) od Prahy. S Donaldem Trumpem se setkala na modelingovém výletu do New Yorku v roce 1976 a stala se jeho první manželkou, když se o devět měsíců později vzali.

Pár spolu měl tři děti a rozvedli se v roce 1992, díky čemuž Ivana postavila některé z jeho ikonických budov, včetně Trump Tower.

Ivana Trumpová v roce 2017 pro CBS řekla, že jí Trump nabídl roli velvyslankyně v ČR, ale ona ji odmítla.

(Zpráva Michael Kahn, střih Louise Heavens)

READ  Čeští fanoušci jsou kreativní v nepovolení vlajek Ukrajiny

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.