Ósakaová se stahuje z Pan Pacific, prohrává s Plíškovou

Ósakaová se stahuje z Pan Pacific, prohrává s Plíškovou

Tokio (AP) — Obhájkyně titulu Naomi Ósakaová se ve čtvrtek kvůli nemoci odhlásila z turnaje Pan Pacific Open před zápasem druhého kola.

„Opravdu mě mrzí, že dnes nemohu soutěžit,“ uvedla Ósakaová v prohlášení. „Je pro mě velkou ctí, že mohu hrát na Toray Pan Pacific Open před úžasnými fanoušky zde v Japonsku. Pro mě to byl a vždy bude speciální turnaj a přál bych si, abych se mohl dostat na kurt, ale můj tělo mi to nedovolilo. Uvidíme se příští rok.“

Ósakaová nemoc neupřesnila a před turnajem řekla, že je v dobré formě a zdravotně v pořádku. V roce 2019 byla bývalou šampionkou Pan Pacific a tento týden postoupila do druhého kola poté, co Daria Saville odstoupila se zraněním kolena v zápase prvního kola.

Pátá nasazená Beatriz Haddad Maiaová využila svého odchodu z Ósaky a zahrála si ve čtvrtfinále proti čtvrté nasazené Veronice Kudermetové, která v kvalifikaci ovládla Mexičanku Fernandu Contreras Gomezovou 6:0, 6:1.

V dalších zápasech druhého kola porazila Petra Martić šestou nasazenou Karolínu Plíškovou 6-3, 6-4 a v utkání nenasazených hráček Ljudmila Samsonová porazila Číňanku Xinyu Wang 7-6 (5), 6-3.

V pátečním čtvrtfinále se Martic utká s Číňankou Zhang Shuai, Samsonová se utká s třetí nasazenou Garbine Muguruzaovou a Američanka Claire Liu se střetne s Číňankou Chenwen Cheng.

Martičová držela nervy, když šampionka z roku 2018 Plíšková přišla o svou hvězdu. Bývalá světová jednička na tom nebyla nejlépe, zatímco Martic hrála po celou dobu stabilně, v každém setu dvakrát lámala, včetně závěrečných zápasů každého setu. Plíšková pátou dvojchybou předala vítězství své vysoké týmové kolegyni.

„Carolina je skvělá hráčka a v minulosti mě mnohokrát porazila, takže jsem čekal těžký zápas,“ řekl Martić. „Takže jsem byl rád, že jsem to vyhrál.“

READ  Evropská unie připravuje pohotovostní plán, aby se zbavila ruské energie

Vyhrála ho právě včas, když ke konci druhého setu začalo pršet. Třetí skupina měla být umístěna pod střechou stadionu Aryakieh.

„Doufal jsem, že budeme hrát venku, protože je to venkovní turnaj, ale v okamžiku zápasu začalo hustě pršet, takže jsem byl opravdu šťastný, že jsem vyhrál,“ řekl Martić.

Samsonová porazila Wang Xinyu a oba hráči zůstali po celou dobu agresivní. Samsonová vypálila tři esa a ukončila tiebreak prvního setu. Ve druhém setu její hra pod vysokým tlakem v osmé hře zlomila Wang a hlavičkou 13 pečetila zápas.

„Hrála úžasně,“ řekla Samsonová. „Je to opravdu skvělá hráčka, ale moje podání mi stačilo.“

Contreras Gomez na klinickou způsobilost Kudermetové neměl žádnou odpověď, protože dobré části její hry, díky nimž porazila šampionku Australian Open 2020 Sofii Keninovou v prvním kole, ji opustily. Čtvrtá nasazená Kudermetová neudělala chybu, ale ve čtvrtfinále musí čelit tvrdšímu odporu Haddad Mayové.

___

Více z AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *