Sady „Wonka“ jsou inspirovány Prahou, potvrzují produkční designéři nominovaní na Oscara

Sady „Wonka“ jsou inspirovány Prahou, potvrzují produkční designéři nominovaní na Oscara

kde Wonka, který se nyní promítá v kinech po celém světě Konají se jeho akce? Jako román Roalda Dahla z roku 1964 Karlík a továrna na čokoládu A dvě předchozí filmové adaptace, přesné místo nebylo nikdy specifikováno – ale působí těžkopádně evropským dojmem, některé z nich inspirované Prahou.

Dahlův román byl pravděpodobně inspirován jeho zkušenostmi ve Velké Británii, kde se také zdá, že se odehrává románová adaptace Tima Burtona z roku 2005. Mezitím klasika z roku 1971, v níž hraje Gene Wilder jako Willy Wonka, byla natočena celá v Mnichově… ale měla by se odehrávat ve Spojených státech.

Wonkana druhé straně se rozprostírá po celé evropské mapě: ačkoli byl natočen ve Spojeném království a zahrnuje některé skutečné, známé památky, jako je Katedrála svatého Pavla v Londýně a část Oxfordské univerzity, jeho umístění je záměrně zamýšleno být směsí místních jazyků a vytvořit tajemný evropský pocit.

Timothée Chalamet a Paul King na scéně Wonka (2023)

podle Tisková zpráva Warner Bros, Wonka Režisér Paul King a jeho tvůrčí tým se snažili vytvořit tajemné město, které by představovalo „to nejlepší z Evropy“. Ve spolupráci s produkčním designérem Nathanem Crowleym, scénografem Lee Sandalisem a správcem nemovitosti Jamiem Wilkinsonem vytvořil soubor, který představoval „směs belgické, české, holandské, francouzské, německé a švýcarské architektury“.

V rozhovorech o nedávné sezóně ocenění byl tento postoj vyjádřen Wonka Crowley i Sandalis jako favorité na získání potenciálních nominací na Oscara za produkční design a další kategorie ve své tvůrčí inspiraci zdůraznili svůj vztah k Praze. WonkaExterní skupiny.

„Miluji ručně malovaná okna Prahy a chci to promíchat s Gruzií a Londýnem – jak to uděláme, jako, zkusíme sérii sloupů!“ řekl Crowley rozmanité.

„Pokud to dokážete procítit, myslím, že se můžete dotknout nostalgie každého z toho místa a můžete se tímto způsobem spojit s publikem a já se mohu spojit prostřednictvím architektury, protože každý má zvláštní, úžasnou vzpomínku – ať vložíte kamkoli. paměti v Evropě, tam je málo Z toho ve filmu.

READ  Otec Adama Sandlera měl nějakou radu ohledně selhání
Timothée Chalamet na natáčení Wonky (2023)
Timothée Chalamet na natáčení Wonky (2023)

Crowley byl dlouholetým spolupracovníkem režiséra Christophera Nolana a získal čtyři nominace na Oscara za produkční design (za práci na Princip, Mezihvězdný, DunkerqueA první muž) a dva pro technickou režii (L Temný rytíř A prestiž).

Wonka Scénograf Sandalis mezitím sám získal pár nominací na Oscara za produkční design 1917 A technický směr dál Válečný kůň. Zdůraznil také inspiraci Prahou v kreativitě Wonkaskupiny.

„A my také.“ čin „Čerpáme z architektury z Prahy, Paříže a Londýna i Německa, ale abychom to všechno spojili tak, aby to nepůsobilo jako mišmaš.“ řekla Sandalis poslu. „Má vás to přitáhnout jako hřiště.“

„V původním filmu nikdy nevíte, kde jste. Působí východoevropským nádechem s americkým nádechem. Chtěli jsme, aby to vypadalo, že je někde nebo nikde: místo, kam může každý jít a každý může nazývat domovem.“

zatímco WonkaSbírka obsahuje „orloj“ a Sandalis poznamenává, že se inspiroval švýcarskými hodinkami a jinde, než aby výslovně citoval slavnou památku v české metropoli. Je tu však jeden prvek… Wonka Která se nepochybně inspirovala svým protějškem v Praze.

Tramvaj je prominentně uváděna během akce WonkaHudební čísla, ve kterých se titulní postava zpěvem připojuje k cestujícím v letadle. I když je vůz sám o sobě originálním vintage výtvorem, nese známé červenobílé barevné schéma (starších) pražských modelů T3. Náhodou je to také číslo 23, odkaz na jednu z nejznámějších linek města Nyní jezdí centrem Prahy jako nostalgická vyhlídková tramvaj.

Všimli jste si nějaké architektury nebo jiných artefaktů v Praze? Wonka? Řekněte nám to níže a podívejte se na naši recenzi filmu zde.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *