Corbyn Muguruza se po českém vítězství rozhněval na ‚neprofesionální‘ Barboru Krezhikovou

Dvojnásobný grandslamový vítěz Karbi Muguruza není spokojený se svou soupeřkou Barborou Krezakovovou poté, co český tým vyhrál čtvrté kolo na US Open.

Žena stojící před davem: Corbin Muguruza a Barbora Krezhikova

© Kiwisport
Corbin Muguruza a Barbora Krezhikova

Světová devítka vyhrála 6-3 7-6, ale Muguruza byla rozzlobená chováním šampiona French Open.

Krejakovi si udělal zdravotní přestávku, když byl ve druhém setu 6–5 dole, aby se léčil s problémem v bránici. V návaznosti na to pětadvacetiletý mladík získal sedm bodů v řadě, poté vyhrál druhý set a zápas.

Po zápase si tato dvojice vyměnila chladné podání ruky na síti a Španělku Krezakovou označila za „velmi neprofesionální“.

Bývalá světová jednička se na tento incident později zeptala, ale přiznal, že v této záležitosti nechce žít.

Grafické uživatelské prostředí

Dej mi Dej mi sport

Zadejte platby

„Poslyš, nechci o tom mluvit,“ řekl. „Nechám vás rozhodnout, co si o tom myslíte.“

„Myslím, že mezi hráči víte trochu o tom, jak se v určitých okamžicích chovat.“

V reakci na to Krejkovy trval na tom, že potřebuje pomoc, a nyní byl v nějaké komfortní zóně.

„Nakonec mě tolik bolelo, teď se cítím tak špatně. Nevím, co se stalo, ale nemohl jsem dýchat. Začal jsem omdlívat a celý svět se chvěl.

„Nikdy se mi to nestalo. Nakonec jsem to všechno vzdal. Je to tak těžké, protože jsem poprvé hrál noční sezení a do té doby jsem se bavil.“

Osoba stojící před davem

Není to poprvé, co byla v tomto zápase zvažována špatná hra. Minulý týden Andy Murray obvinil třetího potomka Stephana Chitsibase z úmyslného plýtvání časem během přestávky v koupelně.

Britt prohraje zápas v pěti setech a poté vydá sarkastický tweet: „Je to pravda dne. Stephenos Cedipas bude trvat dvakrát déle, než se dostane na záchod, než Jeff Posos potřebuje k letu ve vesmíru. Zajímavé.“

READ  Nejbohatší lidé v ČR (12. prosince 2023)

Stejně jako Tsitsipas ani Krezakov technicky neporušil žádná z pravidel a pravděpodobně mezi ní a Mukurusou nenastane žádný incident. Češi se prozatím soustředí na Arnu Sabalenku ve zítřejším čtvrtfinále, přičemž jedno z posledních čtyř je v nebezpečí.