Carlos Alcaraz se stáhl ze španělského daviscupového týmu poté, co v roce 2023 porazil Daniila Medveděva v semifinále US Open.

Carlos Alcaraz se stáhl ze španělského daviscupového týmu poté, co v roce 2023 porazil Daniila Medveděva v semifinále US Open.

To je další rána do jejich přípravy na skupinové fáze finále, kde se Španělsko 13. září ve Valencii střetne se Srbskem.

Poté se 13. září utká s Českou republikou, 15. září se utká se Srbskem a 17. září uzavře skupinovou fázi proti Jižní Koreji.

Prohlášení vydané Španělskou tenisovou federací zní: „Albert Ramos nahrazuje Carlose Alcaraze ve španělském tenisovém týmu, který bude hrát skupinovou fázi finále Davisova poháru příští týden ve Valencii od 12. do 17. září.“

Dodal: „35letý veterán tenista z Barcelony se dnes odpoledne připojí k týmu, který v sobotu odvede svůj první pracovní den pod příkazy nového kapitána Davida Ferrera.“

„Ramos byl již povolán k účasti na Final Eight vloni v Malaze. V roce 2023 se dostane do finále Gstaadu a semifinále v Córdobě, kromě toho se dostane do čtvrtfinále v Rio de Janeiru a v ATP Challenger v Parmě.

A dodal: „V Davis Cupu odehrál pět zápasů v kvalifikaci, dosáhl šesti vítězství a pouze dvou porážek.“

To bude další rána pro tenisové fanoušky, kteří doufají, že uvidí další zápas proti Novaku Djokovičovi poté, co 20letý hráč promeškal střetnutí se Srbem ve finále US Open v neděli.

Skupinové fáze finále se rozmístí ve čtyřech evropských městech, přičemž Velká Británie bude soutěžit ve skupině B spolu s Austrálií, Francií a Švýcarskem v Manchesteru.

Itálie bude hostit skupinu A, když se v Bologni utká s Kanadou, Švédskem a Chile, zatímco Chorvatsko odehraje své zápasy ve skupině D proti Nizozemsku, Spojeným státům a Finsku ve Splitu.

Alcaraz není prvním významným odstoupením, protože světová šestka Jannik Sinner a Matteo Berrettini se stáhli z italského kádru.

Streamujte a sledujte Laver Cup 2023 živě exkluzivně po celé Evropě na Eurosportu a Discover+

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *