Nejpamátnější okamžik 101. mistrovství světa: Baggiovo super driblování

podle Doug McIntyre
FOX sportovní fotbalový spisovatel

Poznámka redakce: Ode dneška každý den až do začátku prvního zápasu Mistrovství světa 2022 20. listopadu odhalíme jinou vzpomínku na historii mistrovství světa. Odpočítávání pokračuje od 101 sólových gólů pro Roberta Baggia na mistrovství světa 1990.

Dát gól na mistrovství světa je snem každého hráče.

Ale driblovat přes celý tým a skórovat v ohromujícím sólovém úsilí na mistrovství světa, které se hraje doma? Nikoho ani nenapadne to udělat.

Přesně to však skóroval Divine Ponytail – známý také jako útočník Azzurri Roberto Baggio – na římském Stadio Olimpico proti Československu v italském finále ve skupinové fázi na Italy 90.

Toto Schillaci dal hostitelům vedení v prvním poločase, ale Baggio získal vítězství mistrovským kouskem v 78. minutě. Baggio se uvolnil rychlým průnikem do prostoru, rozdělil se mezi dva obránce, ignoroval jakékoli rušení, pak svlékl Ernsta Aignera, než nastrčil štěrbinu. míč do sítě. Itálie skončila třetí, ale tímto cílem bylo širší globální představení Baggia, který se o čtyři roky později na USA 94 stal mezinárodní hvězdou v dobré víře.

Baguio meandruje přes Českou republiku

Baggio vstřelil parádní gól, když se probil přes české obránce. Itálie by na mistrovství světa 1990 skončila třetí.

Doug McIntyre, jeden z nejvýznamnějších severoamerických fotbalových novinářů, informoval o mužských a ženských národních týmech USA na několika mistrovstvích světa ve fotbale. Před nástupem do FOX Sports v roce 2021 byl spisovatelem pro ESPN a Yahoo Sports. Sledujte ho na Twitteru @Autor: DougMcIntyre.


Získejte více z Mistrovství světa ve fotbale 2022 Sledujte své oblíbené a získejte informace o hrách, novinkách a další.You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.