Kanadský sprinter Jerome Blake si na ostravské Zlaté tretře připsal první vítězství na 200 metrů v sezoně

Jerome Blake z Kelowny v Britské Kolumbii se v úterý v České republice na 61. atletickém mítinku Ostrava Golden Treke vrhl na vítězný čas 20,14 sekundy na 200 metrů mužů, aby porazil v cíli Američana Elijaha Halla.

Blakeův výkon proti mírnému protivětru během uvolněného večera byl o něco rychlejší než jeho výkon s pomocí větru za 20,25 na zahájení sezóny Diamantové ligy začátkem tohoto měsíce v katarském Dauhá, kde byl šestý, a o něco pomalejší než jeho osobní čtvrté místo. sezóna. Top 20.04 16. dubna na Golden Games USATF ve Walnut v Kalifornii.

„Soustředil jsem se na svůj styl a bral roli v dobré kondici, protože vím, že to bylo dobré pole [against] „Kluci, kteří umí tu roli zahrát,“ řekl Blake ostravské CBC Sports. „Stále se skvěle bavím, i když dělám chyby.“

Bylo to pro 26letého hráče první vítězství ve finále 200 od 7. července 2019 na atletickém šampionátu BC Jamboree v Kelowna.

Blake, který se narodil v Buff Bay na Jamajce a před několika lety se s rodinou přestěhoval do regionu Okanagan v Britské Kolumbii, se chystá odběhnout svůj čtvrtý závod na 200 metrů v sezóně na nedělním mítinku Diamantové ligy v marockém Rabatu.

Sledujte | Blake má čas 20,14 sekundy na 200 metrů mužů a vede na ostravském náměstí:

Kanadský sprinter Jerome Blake vítězí na dvoustovce na Zlaté tretře v Ostravě

Dvoustovku mužů na Zlaté tretře Ostrava vyhrál Jerome Blake z Kelowny v Britské Kolumbii časem 20,14 sekundy. Jeho kanadský krajan Brendon Rodney z Toronta skončil čtvrtý v čase 20,34 sekund.

„Chtěl bych vyčistit celý svůj běh [for Rabat]Řekl: „Chci být plynulejší v zatáčkách a na rovné silnici. S lepší akcelerací si myslím, že mě to připraví na dobrý čas.“

READ  Tokio 2020: Quest for the Impossible Trilogy | olympiáda

Třetí skončil v úterý Zharnel Hughes z Velké Británie s časem 20,29, zatímco Brendon Rodney z Etobicoke v Ontariu byl čtvrtý s časem 20,34. 30letý Rodney získal loni v létě bronz ve 100. štafetě s Blakem na olympijských hrách v Tokiu, což byla medaile nedávno povýšená na stříbrnou poté, co byla Velká Británie diskvalifikována po porušení dopingových pravidel CJ Ujah.

Rodney, který jako jediný v úterním poli měl osm hráčů pod 20 sekund (19,96), zaznamenal 10,20 SB v závodě 100 B dříve během dne na turnaji World Athletics Continental Tour Gold.

Přelom sezóny

Loni 23. května Blake překvapil světoznámé běžce ze Spojených států, Jižní Afriky a Velké Británie vítězstvím 19,89 na trati 200 rovných na adidas Boost Boston Games, ačkoli World Athletics ani Athletics Canada tuto událost na svých webových stránkách neuznaly.

Zaznamenala obrat u sportovce s výškou 6 stop tři, který po sezóně 2020 opustil trenéra Taru Self v Coquitlamu, BC, aby trénoval s kolegou ze štafety Aaronem Brownem a trenérem Dennisem Mitchellem na Floridě.

„Po tom závodě to byl velmi sebevědomý chlap, až příliš sebevědomý,“ řekl Brown nedávno CBC Sports. Pořád říkal: Poběžím 19 [seconds] V tomto a tomto závodě. Nenechal to přirozeně a začal na sebe vkládat očekávání.“

Sledujte | Blake „stále roste jako sportovec i jako člověk“:

Jerome Blake měl vždy potenciál, ale přesun do Kanady z něj udělal olympionika

Blake vyrůstal na Jamajce a vtipkoval, že jednou poběží za Kanadu. Poté, co se přestěhoval do Kelowna v Britské Kolumbii, si ho všiml trenér a povzbudil ho, aby bral běh vážně.

Zvýšený tlak ho nakonec stál místo 100. nebo 200. běžce v kanadském olympijském týmu 2020.

Blake strávil volnou silou zlepšením své základní síly a kyčle a nyní je silnější a pohodlnější, když je vzpřímený a běží. Nějaký čas také pracoval na své duševní síle se sportovním psychologem a pokračuje ve zdokonalování technických prvků, aby byl rychlejší na startovních překážkách a na prvních 10-20 metrech.

READ  Baylor provádí změny v posádce basketbalového týmu po Tang To Kai State

„Prostě jsem se přestal tlačit,“ řekl Blake, bývalý překážkář, skokan do výšky a do dálky. „Věřím práci, kterou jsem odvedl v tréninku, a rozumím tomu, že pro každý závod dám to, co mám, udělám, co potřebuji, a výsledky budou výsledky.“

Jinde v úterý se Reece Prescod stal prvním Evropanem, který v této sezóně překonal 10 sekund na stovce, zaznamenal 9,93.

Prescod ukázal působivou rychlost na posledních 20 metrech, aby předskočil Yohana Blakea z Jamajky, druhého bratrance Jeroma Blakea, a dodal PB navzdory protivětru. Na druhém místě skončil Yohan Blake s časem 10,05.

Sledujte | Morgan Campbell z CBC Sports říká:

Proč si nemusíte dělat starosti s Andre de Grasse

S blížícím se mistrovstvím světa v atletice skončil Andre de Grasse na stupních vítězů ve všech třech závodech Diamantové ligy. Ale Morgan Campbell vysvětluje, proč se Kanaďané neznepokojují.

V dalších akcích:

• Olympijská vítězka Jasmine Camacho Quinnová z Portorika se vzpamatovala z pomalého startu v běhu na 100 překážek žen a skončila první za 12,56 sekundy. Druhá skončila Polka Pia Skrzysowska časem 12,65 před Američankou Niou Ali (12,69), partnerkou a držitelkou olympijského titulu na 200 mužů Andre De Grasse.
  • Sedminásobná olympijská vítězka Alison Felixová skončila druhá na dvoustovce žen, více než půl sekundy před Aminatou Seniovou z Nigeru, která vyhrála časem 22,21 sekundy. 36letá Felixová závodila ve své rozlučkové sezóně, Američanka totiž oznámila, že na konci roku skončí.
  • Etiopský závodník Lamecha Girma ovládl běh na 3000 překážek mužů se světovým náskokem 7 minut 58,68 sekund.
  • Italský olympijský vítěz Gianmarco Tampere urazil 2,30 metru, aby vyhrál mužský skok vysoký.
  • Ve vzácném ženském běhu na 300 překážek zajela Nizozemka Fimke Ballová nejrychlejší čas na vítězství s 36,86, což je o více než jednu sekundu rychlejší než předchozí rekord 38,16 Susanny Hijnové z roku 2013. Tato událost nemá oficiální světový rekord.
  • Sedmnáctiletý Keňan Emmanuel Wanyoni vyhrál 800 mužů časem 1:44,15, zatímco Derbe Welteghe vedla vítězství Etiopie na 1500 žen s časem 3:59,19 před Ayal Dagnacho a Netsanet Desta.