EU by měla přijmout ropné embargo bez Maďarska

EU by měla přijmout ropné embargo bez Maďarska

Ještě 4. května oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že „Evropská komise navrhne úplný zákaz dovozu ruské ropy“. Poškodit. Socialistická politička, místopředsedkyně Evropského parlamentu Katharina Barleyová se však domnívá, že ostatních 26 členských států by nyní mělo uvalit ropné embargo bez Maďarska. Jediný způsob, jak „přimět Urbana, aby souhlasil s ropným embargem, je dát mu spoustu peněz“, které podle Barleye budou poté rozděleny mezi Urbanovy přátele. Podobně se v minulých dnech vyjádřili i další lídři s tím, že šestý sankční balíček by měl být přijat bez Maďarska.

Tento článek byl původně zveřejněno Na našem sesterském webu Ungarn Heute. Přeložila Julia Tarr.

Evropská unie zatím přijala pět sankčních balíčků proti Rusku. Společenství národů to udělalo rychle a zavedlo opatření, která před začátkem války nepřipadala v úvahu. Tato dynamika se ale v květnu ztratila, uvedla deutschlandfunk.de. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Katharina Parly v reakci v rozhovoru uvedla, že případné ropné embargo by se kromě Maďarska dotklo zejména České republiky, Slovenska a Bulharska.

Související články

Ministr zahraničí Szijjártó: Žádné rozhodnutí Evropské unie o zákazu dovozu ruské ropy, Maďarsko trvá na svém

Ministr zahraničí Szijjártó: Žádné rozhodnutí Evropské unie o zákazu dovozu ruské ropy, Maďarsko trvá na svém

Sejarto řekl, že pokud by Evropská unie uvalila sankce na dovoz ruské ropy, měla by osvobodit tranzitní zásilky potrubím.

Tři země se však snaží najít řešení s Evropskou unií. Samotné Maďarsko toho využívá ke svým politickým hrám a také k tomu, aby do Maďarska vrátilo peníze navíc.

Podle Ječmene v zemi panuje zkorumpovaný režim a peníze, které je třeba použít k nahrazení ruské energie, potečou „do kanálů rodiny a klanu Urbanových“.

Německý vicekancléř mezitím také řekl, že o dalším balíčku sankcí musí EU rozhodnout bez Maďarska.

Německo by bylo připraveno podpořit embargo EU na ruskou ropu bez Maďarska.

Řekl to v pondělí v rozhovoru německý vicekancléř a ministr hospodářství Robert Habeck. Zelený politik řekl v rozhovoru s Deutschland Funk Rozhlas uvedl, že byl zklamán zpožděním ruského ropného embarga. Poznamenal, že jednání a rozhovory vede Evropská komise.

READ  Nejbohatší lidé v České republice (7. listopadu 2023)

Související články

Mluvčí Evropské komise řekl, že ropné embargo zůstává na stole

Mluvčí Evropské komise řekl, že ropné embargo zůstává na stole

Maďarská vláda uvedla, že zákaz podpoří pouze v případě, že budou vyňaty přepravy ropy potrubím.

Je známo, že Evropská unie hodlá do šesti měsíců zakázat nákup ruské ropy mezi členskými státy a začátkem příštího ledna nákup rafinovaných ropných produktů. Maďarsko a Slovensko přitom dostaly termín do konce roku 2024, protože jsou velmi závislé na ruské ropě. Maďarský premiér Viktor Orbán však již dal jasně najevo, že vláda plány nepodporuje, protože „na maďarskou ekonomiku je svržena jaderná bomba“.

prameny: indexA Deutschland Funk

Doporučený obrázek přes Hayoung Jeon / MTI / EPA

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *