Olympijskou premiéru si Češky odbyly porážkou Číny 3:1 v ženském hokeji

PEKING (AP) – Michela Bezslová, která přežila třetí třetinu, rozdělila skóre 13:33 a Česká republika vyhrála premiéru na olympijských hrách v ženském hokeji, když ve čtvrtek na hrách v Pekingu porazila hostitelskou Čínu 3:1.

Teresa Radová se stala první ženou v zemi, která skórovala na olympijských hrách, když proměnila přihrávku obránkyně Anety Tejralové do slotu a otevřela skóre v 10:38 v zápase, který Česká republika nikdy neprohrála. Skórovala také Denisa Krišová a Clara Beslarová nastoupila do zápasu den před zahajovacím ceremoniálem, když v úvodním kole skupiny B zastavila 13 střel.

Čína na svých čtvrtých olympijských hrách překonala skóre 36:14, na hrách ve Vancouveru v roce 2010 skončila sedmá z osmi. Mi Lee skóroval a kanadský brankář Thea Chen zastavil 33 střel čínského národního týmu

Ve skupině A Natalie Spooner zaznamenala dva góly a tři asistence, zatímco Claire Thompson zaznamenala jeden gól a čtyři asistence a porazila kanadské Švýcarsko 12:1. Úřadující šampioni, Spojené státy, nastupují v zápase s Finskem pozdě.

Když se Česká republika ujala vedení 2:1, Bezzlová vyhrála, když srazila Chena přihrávkou od modré čáry k modré od Pavlíny Horálkové.

Český rozvojový program pro ženy se setkal s velkým povzbuzením od veteránek studujících na amerických vysokých školách. Pět hráčů na aktuální soupisce, včetně Vermontské Bezlové, jde ve stopách kapitánky Aleny Millsové, která dříve hrála v Brownu, a studuje na školách NCAA.

Lay ukrojil vedení České republiky přesilovkovým gólem zleva a vyvolal vzrušení v malém davu fanoušků – každý mával modrou olympijskou vlajkou – společensky sedících na dálku na obou rozích spodního patra. Sportovní centrum Wukesang.

Na kolejích nad prvním patrem se seřadily dvě desítky roztleskávaček a roztleskávaček. Roztleskávačky měly na sobě tmavě modré dresy s potiskem „ledního hokeje“ a před zápasem i po něm tančily na techno hudbu.

READ  ING Czech by měla opustit trh retailového bankovnictví do konce roku 2021. Amsterdamská burza cenných papírů: INGA

___

Další zimní olympijské hry AP: https://apnews.com/hub/winter-olympics a https://twitter.com/AP_Sports

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *