Carl Davis, oceňovaný americký skladatel, který se objevil v mnoha britských televizních pořadech a filmech, zemřel ve věku 86 let.

Carl Davis, oceňovaný americký skladatel, který se objevil v mnoha britských televizních pořadech a filmech, zemřel ve věku 86 let.

Londýn Carl Davis, americký skladatel a dirigent, který se podílel na bodování mnoha oceňovaných britských televizních pořadů a filmů, zemřel ve věku 86 let.

Davis, možná nejlépe známý pro partituru „Svět ve válce“, nesmírně vlivného dokumentárního seriálu o druhé světové válce, který se vysílal v roce 1973, zemřel ve čtvrtek v Oxfordu poté, co utrpěl mozkové krvácení, uvedla jeho rodina v prohlášení.

„Jsme tak hrdí, že Carlův odkaz bude mít tak úžasný dopad na hudbu,“ řekla rodina. „Byl to všestranný skvělý hudebník, hnací síla přerodu němého filmu pro tuto generaci, a napsal hudbu k některým písním,“ dodala. Jedno z nejslavnějších a nejpamatovanějších britských televizních dramat.

Davis, který se narodil v Brooklynu v roce 1936, začal svou kariéru v New Yorku a do popředí se dostal jako spoluscenárista hry „Diversions“ z roku 1959, která mimo Broadway získala cenu Emmy. Poté cestoval na Edinburský festival v roce 1961 a udělal z Británie svůj domov.

Davies se přestěhoval do Londýna a brzy se ocitl v srdci britského divadla, televize a filmu, skládal pro Národní divadlo a Royal Shakespeare Company. Nahrál řadu programů v britské televizi, včetně BBC’s Pride and Prejudice v roce 1995.

Jeho nejpozoruhodnější televizní prací byla jeho partitura pro seriál Svět ve válce, který vyprávěl Laurence Olivier a který se 26 týdnů vysílal na komerční síti ITV. Jeho předtucha hudba udávala tón nesexy, realistickému hororu, který přijde.

Davisovým nejúspěšnějším filmovým počinem byl film „The French Lieutenant’s Woman“ z roku 1981, ve kterém si zahráli Meryl Streep a Jeremy Irons, a získal cenu BAFTA, což je ekvivalent britské akademie. Mezi další pozoruhodné filmové tituly patří „Champions“ z roku 1984 s Johnem Hurtem v hlavní roli a „Skandál“ z roku 1989 s Ianem McKellenem a Joanne Whaley.

Složil a zrekonstruoval hudbu pro více než 50 němých filmů, ve kterých hrály některé z velkých hvězd němého filmu, včetně Charlieho Chaplina, Bustera Keatona a Harolda Lloyda.

READ  Česká vláda zpřísňuje své uzavření a omezuje hnutí v boji ...

Byl také skladatelem symfonických koncertních děl a baletní hudby, které se hrály po celém světě.

„Carl je ústřední postavou našeho seznamu od svého příchodu v roce 1990, což je více než polovina existence společnosti,“ řekl generální ředitel Faber Music Richard King. „Je nám ctí a hrdí na to, že můžeme pracovat po boku tohoto instalačního giganta, a naše myšlenky jsou v tuto chvíli s rodinou Karlových.“

Davis byl oceněn OBE v roce 2005 zesnulou královnou Alžbětou II.. Zanechal po sobě manželku Jean Boht, jejich dvě dcery a tři vnoučata.

Copyright 2023 The Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *