Hopman Cup: Chorvatsko dlouho čekalo na svůj druhý titul, protože Borna Coric a Donna Vekic ve finále porazili Švýcarsko

Hopman Cup: Chorvatsko dlouho čekalo na svůj druhý titul, protože Borna Coric a Donna Vekic ve finále porazili Švýcarsko

Chorvatsko vyhrálo Hopmanův pohár poprvé po 27 letech poté, co Donna Vekić a Borna Coric zaznamenali individuální vítězství, když ve finále porazili Švýcarsko 2:0.

Vekic vyřadil Celine Nayef 6-3 6-4, aby její zemi chybělo jedno vítězství k vítězství, a Coric se zhostil úkolu tím, že porazil Leandra Reddyho 6-1 6-4.

Hopmanův pohár, který se v roce 2023 vrací po čtyřleté absenci, svedl proti sobě šest národních týmů 1-6 a 1-6 ve dvou divizích s každým před finálovým zápasem mezi vítězi skupin.

Švýcarské duo Naif a Reddy bylo na turnaji nejníže nasazenými hráči, kteří se umístili na světovém čísle 157 a světovém čísle 160, ale bojovali proti Francii a Dánsku a dostali se do finále.

Vyhnuli se jakémukoli překvapení, protože světová 22. Vekic si zajistila vítězství v řadě, aby její zemi unikla o jedno vítězství v poháru v Nice.

Coric, který je na 15. místě na světě, následoval dvousetovým vítězstvím, které trvalo 79 minut, než skončilo vítězství 2:0 bez nutnosti rozhodující smíšené čtyřhry.

Pro Chorvata to bylo první vítězství od roku 1996, kdy porazili i Švýcarsko – Iva Majoli a Goran Ivaniševič se spojili, aby při té příležitosti porazili Martinu Hingisovou a Marca Rosseta 2:1.

Švýcaři usilovali o vítězství v turnaji potřetí v řadě poté, co Roger Federer a Belinda Bencicová získali v letech 2018 a 2019 tituly back-to-back.

Chorvatsko se na stupních dvojnásobných vítězů zařadilo k Francii, Austrálii a Německu.

Nejúspěšnější zemí Hopmanova poháru jsou Spojené státy se šesti vítězstvími, naposledy v roce 2011, zatímco Španělsko (4), Švýcarsko (4), Slovensko (3) a Česká republika/Československo (3) jsou další na seznamu všech ocenění.

READ  Brankář Aji Max Shulga hraje za Ukrajinu | USU Sport

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *