Sabalenka vs Garcia: Finále WTA končí dnes večer v Dickies Areně

Sabalenka vs Garcia: Finále WTA končí dnes večer v Dickies Areně

Arina Sabalenková stála chvíli vždy stoicky krátká, než se sehnula, aby s jistotou zapíchla pěstí, aby odpovídala výkřiku. Ano, sedmá žena na osmičlenném turnaji WTA Finals nedokázala skrýt emoce, protože přesně věděla, co udělala na dočasném tvrdém kurtu instalovaném pro finále sezóny v Dickies Areně ve Fort Worth.

Sabalenka ukončila sérii 15 výher světové jedničky Igy Swiateka proti první desítce, když vyhrála 6-2, 2-6, 6-1 v nedělním semifinále a postoupila do dnešního finále proti šesté nasazené Caroline Garciaové. V předchozím semifinálovém zápase v neděli Garciaová porazila Marii Scarryovou 6-3, 6-2 a získala šanci stát se teprve druhou Francouzkou, která vyhrála finále WTA (Amelie Mauresmová byla první v roce 2005).

Swiateková, šampionka French Open a šampionka US Open, zaznamenala tři výhry v prvním kole, když prohrála pouhých 13 her, což jí poskytlo nejdelší vítěznou sérii proti top 10 od 17-zápasové vítězné série Steffi Grafové v roce 1987.

Skončilo to ale tím, že 21letá Polka prohrála posledních pět zápasů proti Bělorusce, která byla poražena ve všech čtyřech střetnutích letošní sezony.

– Digitální partneři FWBP –

Sabalenková skončila první, když loni na WTA Finals porazila ve čtyřkolovém utkání Swatekovou, ale ani jedna se nedostala do semifinále.

Díky tomu všemu oběma z cesty Sabalenka ukázala, jak pohodlně se cítí na tvrdém Dickiesově kurtu. Devět z jejích deseti vítězství v kariéře přišlo na tvrdých kurtech.

Sabalenka, jehož čtvrtá letošní prohra proti Swatekovi byla ve třech setech v semifinále US Open, řekla Sabalenka. „Jen kvůli té myšlence jsem dnes večer mohl hrát na tak úžasné úrovni.“

Swiatek zaostal za jeden brejk v závěrečném setu dvěma širokými forhendy, než další nasadil dva brejky. Sabalenková si dala mečbol dvanáctým a posledním esem, pak vypálila další dobře a Swiatekův razantní comeback byl široký a dlouhý.

READ  Vrcholy české a slovenské historie v expozicích - Examiner

– reklamy –

V druhém semifinále hrál Garcia pouhých 24 hodin poté, co porazil Dariu Kasatkinovou v napínavém 80minutovém třetím zápase, aby si zajistil konečné místo v semifinále, ale potřeboval pouhých 74 minut k dosažení čtvrtého vítězství v kariéře nad nejlepším hráčem. Pět. slevu v této sezóně. Garcia nikdy nezaostávala, dominovala na pátém místě Scary ve vítězích (21-8) a esech (6-0).

„Nevím,“ odpověděla Garciaová na otázku, kde našla energii k ovládání po rychlém obratu. „Včera jsem byl trochu unavený, ale po tak velkém zápase to nebylo nic neobvyklého.“

Garciaová postoupila mimo týmovou hru v obou finále WTA. Devětadvacetiletá hráčka prohrála v semifinále osmičlenné soutěže před pěti lety, což bylo také naposledy, kdy se do semifinále dostala hráčka starší než Garciaová (Venus Williamsová).

„Myslím, že jsem o pět let starší, možná o pět let moudřejší,“ řekl Garcia, který byl loni touto dobou na 74. místě. „Snažíte se ze všeho poučit. Mám za sebou dobrý tým, který mě podporuje, když jsem o sobě trochu pochyboval.“

– reklamy –

Scary byla také mezi pěti hráčkami, které se dostaly do semifinále poprvé od znovuzavedení čtvrtfinálového formátu v roce 2003. Loni prohrála v semifinále.

Garciaová využila rychlosti 120 mph, aby pomohla vymazat příležitost pro Scari k rozbití míče a zvýšila své vedení na 4:0 ve druhém setu. Šestá a poslední odpověď Ace Garcia na dvojitý faul dala Scary další brejk. Garcia dokončil tento zápas a vedl 5-1 na cestě za kariérním rekordem 3-0 proti Scary.

Obhájkyně čtyřhry Barbora Krijsíková a Kateřina Siniaková postoupily do dnešního zápasu o titul semifinálovým vítězstvím 7:6(5), 6:2 nad Ljudmilou Kichinok a Jelenou Ostapenkovou. České duo hraje Veronika Kudretová a Elise Mertensová, vítězky 6-1 a 6-1 nad Desirou Krausek a Demi Schurz.

READ  Korea porazila Českou republiku 7:3 a připsala si první rozhodující vítězství ve WBC

Prestižní závod WTA byl z Číny přesunut do Fort Worth kvůli obavám o bezpečnost Peng Shuai, grandslamové šampionky ve čtyřhře, která tamního bývalého vládního úředníka obvinila ze sexuálního napadení. Svou roli v rozhodnutí sehrála i koronavirová omezení. Je to první finále WTA, které se koná ve Spojených státech od roku 2005 a vůbec první v Texasu.

Dnešní večerní finále čtyřhry začíná v 17:30 a mistrovský zápas dvouhry má začít ve 20:00. Vstupenky lze zakoupit při návštěvě Web Dickies Arena Nebo zavolejte na číslo 817-402-9000. Vstupenky lze zakoupit v pokladně na adrese Dickies, 1911 Montgomery St.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *