Covidové, kteří přežili, cítí jídlo jinak

Profesor Hopkins uvedl: „Denně se objevují zprávy o zotavení z dopravních lodí na dlouhé vzdálenosti, pokud jde o zlepšení parosmie a pacientů s celkem dobrým čichem.“

Paní Figutová (25) je znepokojena tím, že nemusí být schopna detekovat únik plynu nebo požár. Jde o skutečné riziko, jak ukazuje leden Zkušenosti Od rodiny v Waco v Texasu, která neobjevila, že jejich dům hoří. Téměř všechny orgány kvůli Covid ztratily čich. Utekli, ale dům byl zničen.

Parosmia je jedním z mnoha problémů spojených s přípravkem Covid, které souvisejí s vůní a chutí. Částečná nebo úplná ztráta čichu, nebo Ztráta čichuČasto je to první příznak koronaviru. Příznaky mohou být také ztráta chuti nebo stárnutí.

Rawsonovi, viceprezidentovi a spolupracovníkovi ředitele Monell Chemical Senses Center ve Filadelfii, mezinárodně uznávané neziskové výzkumné skupiny, se před Covidem dostalo parosmie relativně malé pozornosti.

„Uspořádáme velkou konferenci a jeden z lékařů může mít případ nebo dva,“ řekl doktor Rawson.

Na začátku roku 2005 francouzská studie, většina z 56 vyšetřovaných případů byla obviňována z infekcí horních cest dýchacích.

Vědci dnes mohou poukázat na více než 100 příčin ztráty čichu a znetvoření, včetně virů, zánětů vedlejších nosních dutin, úrazů hlavy, chemoterapie, Parkinsonovy choroby a Alzheimerovy choroby, uvedla Dr. Zara M. Endoskopická operace základny lebky.

READ  Byla vydána nová, přesná mapa všeho ve vesmíru

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *