Carl Davis, mnoha cenami ověnčený americký skladatel, který hrál v mnoha britských televizních pořadech a filmech, zemřel ve věku 86 let.

Carl Davis, mnoha cenami ověnčený americký skladatel, který hrál v mnoha britských televizních pořadech a filmech, zemřel ve věku 86 let.

LONDÝN (AP) – Carl Davis, americký skladatel a dirigent stojící za desítkami oceněných britských televizních pořadů a filmů, zemřel ve věku 86 let.

Davies, možná nejlépe známý pro partituru „Svět ve válce“, nesmírně vlivného dokumentu o druhé světové válce, který se vysílal v roce 1973, uvedla jeho rodina v prohlášení, zemřel ve čtvrtek v Oxfordu poté, co utrpěl krvácení do mozku.

„Jsme velmi hrdí, že Carlův odkaz bude mít tak úžasný dopad na hudbu,“ řekla rodina. Dodala: „Byl to dokonalý hudebník ve všech ohledech, hnací motor této generace znovuobjevení němého filmu, a napsal hudbu k některým písním.“ Jedno z nejpopulárnějších a nezapomenutelných britských televizních dramat.

Davis se narodil v Brooklynu v roce 1936 a svou kariéru začal v New Yorku, kde se prosadil jako spolutvůrce Off-Broadway hry Diversions z roku 1959, která získala cenu Emmy. Poté cestoval na Edinburský festival v roce 1961 a udělal z Británie svůj domov.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *