Apple již postavil svého vlastního chatbota podobného ChatGPT – Ars Technica

Apple již postavil svého vlastního chatbota podobného ChatGPT – Ars Technica
Přiblížit / Současný asistent AI od Applu, Siri, je mnohem méně schopný – ale také méně náchylný k chybám – než nástroje jako Bard nebo ChatGPT.

Samuel Axon

Apple podle nové zprávy vybudoval rozsáhlý jazykový rámec AI (LLM) a jeho přidruženou službu chatbotů podobnou ChatGPT od OpenAI a Google Bard a Bing Chat založené na ChatGPT od Microsoftu.

Zdroje říkají, že projekt má interně kódové označení „Ajax“, ačkoli někteří inženýři ve společnosti jej hovorově nazývají „Apple GPT“. Je postaven na platformě strojového učení Google Jax a běží na Google Cloud.

Novinky přicházejí prostřednictvím článku Od Marka Gormana, Bloomberg, který cituje „lidi obeznámené s úsilím“. Gurman byl v minulosti ve svých zprávách s odkazem na zdroje, jako je tento, obecně přesný, i když se zdá, že si ve vzácných případech špatně vyložil, co mu bylo řečeno.

Ajax byl vyvinut jako „experiment“ na konci roku 2022 a od té doby jej zaměstnanci společnosti Apple používají pro úkoly, jako je prototypování produktů. Byly však zastávky a starty. Zpočátku se zavedení konalo „kvůli bezpečnostním obavám“ a ve společnosti existuje pravidlo, že zatím nelze použít k vybudování čehokoli, co bude nakonec orientováno na spotřebitele.

Zaměstnanci musí projít procesem žádosti a schválení, aby jej mohli začít používat. Jakmile budou mít přístup, mohou ji používat jako webovou aplikaci, i když má „jednoduchý design, který není určen pro veřejnou spotřebu“.

Vše, co bylo řečeno, Apple nedokončil plán na zavedení funkcí řízených Ajaxem pro spotřebitele. Generální ředitelé Applu John Giannandrea a Craig Federighi vedou týmy, které se snaží vše vyřešit – a údajně plánuje něco oznámit v roce 2024.

Giannandrea stojí v čele úsilí Applu o AI od jeho zběhnutí od Googlu v roce 2018, ale strategie AI společnosti Apple se zaměřila na konzervativní aplikace, které využívají zpracování na zařízení ke zlepšení uživatelského zážitku nebo nabízí další funkce. To je v ostrém kontrastu s potenciálně matoucími zkušenostmi ve společnostech jako Google nebo OpenAI.

READ  Proč lidé chtějí ukládat Android do svých telefonů?

Zpráva ze začátku tohoto roku od The Information naznačila, že Apple přesto na něčem s LLM pracuje, i když to nebylo příliš konkrétní. Poznamenal, že vedení Applu se zdráhalo plně využít technologii kvůli strachu z nepředvídatelných důsledků chatbotů založených na LLM a funkcí, které poskytují nesprávné informace nebo „halucinace“, jak výzkumníci AI nazývají tyto druhy chyb. Nedávno také vyšlo najevo, že Apple omezil používání ChatGPT mezi zaměstnanci.

Většina LLM navíc běží v cloudu (stejně jako Ajax), ale z různých důvodů Apple raději ponechal většinu funkcí založených na AI na počítačích místních uživatelů.

Informační zpráva také tvrdila, že Apple čelí odlivu mozků silného talentu AI do společností jako Google a Microsoft s méně konzervativními postoji k AI.

To vše znamená, že ačkoli Apple pracuje a hraje si s nástroji AI podobnými ChatGPT interně, existují některé velké překážky, které brání zavedení těchto nástrojů do produktů Apple, a zůstává nejasné, jak (nebo dokonce jestli) se Apple pokusí tyto překážky překonat.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *