Požár v Kapském Městě: V národním parku Table Mountain vypukl požár „mimo kontrolu“

Více než 120 hasičů bojuje s obrovským ohněm a podle mediálního prohlášení sdíleného účtem Twitter spojeným s parkem byly při pomoci nasazeny čtyři vrtulníky.

„Oheň vytvořil vlastní větry, které zvyšovaly rychlost jejich šíření. Nadměrný kouř a související stoupající proud znemožňovaly, aby letecká podpora zpomalila rychlost šíření,“ dodal park.

V prohlášení se uvádí, že pamětní restaurace Rhodes byla spálena a „oheň se rozšířil také na pole nad horním kampusem univerzity v Kapském Městě“.

Žena v parku uvedla, že se „pokouší překonat oheň“ ve videu zveřejněném na Twitteru, které v pozadí ukazovalo sloup kouře. V následném tweetu Lisette Lombard uvedla, že je v bezpečí, ale její auto bylo „zničeno“.

„Nikdy jsem neviděla, jak se oheň šíří tak nečekaně. Mám velkou úctu k našim hasičům,“ dodala.

Jermaine Carls, mluvčí hasičského záchranného sboru v Cape Town, řekl CNN, že příčina požáru, který vypukl v neděli ráno na svahu Stolové hory, není známa.

Úřady byly informovány kolem 8:45 místního času (2:45 východního času) a v současné době bojují s ohněm, který hoří větrem, uvedl Carlos.

Turistům bylo řečeno, aby z oblasti evakuovali.

Carls uvedl, že oheň se rozšířil z okolí Philip Kgosana Drive, přiléhající k národnímu parku Table Mountain, k pomníku Rhodos směrem k budovám univerzity v Kapském Městě.

Dříve v neděli účet twitteru Národního parku požádal diváky, aby „se zdrželi vstupu do oblasti a udržovali tuto oblast čistou pro provoz nouzových vozidel“, protože požár byl „mimo kontrolu“.

Dodala, že všichni turisté v Památníku Newlands a Rhodos by měli být okamžitě evakuováni.

Stolová hora je hora s plochou střechou s výhledem na Kapské Město a je hlavní turistickou atrakcí. Národní park se rozkládá na ploše 25 000 hektarů a je v něm 8 200 druhů rostlin. Podle jeho webových stránek.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *