Estonsko tvrdí, že po odstranění sovětských starožitností odrazilo velký kybernetický útok

Lidé chodí po mostě přes řeku Narva na hraničním přechodu s Ruskem v Narvě, Estonsko, 16. února 2017. Fotografie pořízená 16. února 2017. REUTERS/Intes Kalnins/File Photo

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

VILNIUS (Reuters) – Estonsko ve čtvrtek oznámilo, že odrazilo „největší kybernetický útok od roku 2007“, krátce po odstranění sovětských památníků v převážně ruském regionu.

K útoku se přihlásila ruská hackerská skupina Killnet, která ve středu na svém účtu Telegram uvedla, že zablokovala přístup k více než 200 estonským vládním a soukromým institucím, jako je online systém identifikace občanů.

Představitel estonské vlády však ve čtvrtek uvedl, že dopad útoku byl omezený.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

„Estonsko včera zažilo největší kybernetický útok od roku 2007,“ uvedl na Twitteru Lukas Elves, podtajemník estonského ministerstva hospodářství a komunikací.

„Až na několik krátkých a drobných výjimek zůstala místa plně přístupná po celý den. Útok prošel v Estonsku převážně bez povšimnutí,“ dodal.

Kellent, který se v červnu přihlásil k podobnému útoku na Litvu, uvedl, že se přesunul poté, co byl sovětský tank Tu-34 v úterý přemístěn z veřejné expozice ve městě Narva do muzea. Přečtěte si více

Při DDoS útoku se hackeři pokoušejí zaplavit síť neobvykle velkým objemem provozu, aby ji paralyzovali, když už nezvládá požadovaný objem dat.

Estonsko přistoupilo k posílení kybernetické bezpečnosti v roce 2007 poté, co utrpělo masivní útoky na veřejné a soukromé webové stránky, z nichž obvinilo Rusy naštvané na odstranění sochy ze sovětské éry.

Památník Rudé armády byl přemístěn z Tallinnského náměstí, následovaly dvě noci nepokojů etnických Rusů.

READ  Stažení Ruska z Mezinárodní vesmírné stanice za účelem spuštění vesmírné stanice ROSS může uvrhnout svět do temného věku vesmíru

Estonská vláda v úterý nařídila urychlené odstranění všech veřejných sovětských památníků ve většinové ruskojazyčné Narvě s odkazem na rostoucí napětí ve městě a obvinila Rusko ze snahy využít minulost k rozdělení estonské společnosti. Přečtěte si více

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

(Zpráva Andriose Setase ve Vilniusu) Střih Mark Potter

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.