Filipíny získají raketový systém z Indie za 375 milionů dolarů

Filipínský ministr obrany Delfin Lorenzana odpovídá na otázky během rozhovoru s agenturou Reuters ve vojenském velitelství Camp Aquinaldo v Quezon City, Metro Manila, Filipíny, 9. února 2017. REUTERS/Romeo Ranoco

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Filipíny dokončily dohodu o nákupu protilodního raketového systému z Indie za 375 milionů dolarů na posílení svého námořnictva, uvedl filipínský ministr obrany.

Filipíny jsou v závěrečné fázi pětiletého projektu v hodnotě 300 miliard pesos (5,85 miliardy dolarů) na modernizaci zastaralého vojenského vybavení, které zahrnuje válečné lodě z druhé světové války a vrtulníky používané Spojenými státy ve válce ve Vietnamu.

Podle dohody vyjednané s indickou vládou dodá Brahmos Aerospace Pvt tři baterie, vlakové operátory a údržbu a poskytne logistickou podporu, uvedla ministryně obrany Delphine Lorenzana v pátek pozdě na Facebooku.

Zaregistrujte se nyní a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Bylo to předvídáno v roce 2017, ale čelilo zpoždění při přidělování rozpočtu a kvůli pandemii koronaviru.

Nový protilodní režim má za cíl odradit cizí lodě od zasahování do výlučné ekonomické zóny země o délce 200 námořních mil.

V roce 2018 Filipíny zakoupily rakety Spike ER izraelské výroby Vůbec poprvé Lodní raketové systémy pro námořní odstrašení.

Navzdory přátelským vztahům mezi Čínou a Filipínami za prezidenta Rodriga Duterteho zůstává Peking neústupný, pokud jde o nárokování velkých částí Jihočínského moře, což je kanál pro zboží v hodnotě více než 3,4 bilionu dolarů ročně. Brunej, Malajsie, Filipíny, Tchaj-wan a Vietnam rovněž vznesly konkurenční nároky.

Rozhodnutí mezinárodní arbitráže z roku 2016 však uvedlo, že čínská obvinění nemají žádný právní základ.

(1 dolar = 51,31 filipínských pesos)

(Zprávu Neil Jerome Morales). Editoval Muralikumar Anantharaman

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *