Biden se zaměřuje na skryté „nevyžádané poplatky“ od bank, kabelové televize a vstupenek na koncerty

Biden se zaměřuje na skryté „nevyžádané poplatky“ od bank, kabelové televize a vstupenek na koncerty

WASHINGTON (Reuters) – Prezident Joe Biden ve středu slíbil, že zakáže překvapivé poplatky, které jsou spotřebitelé nuceni platit za kabelové účty, hotelové pokoje a vstupenky na koncerty, zatímco američtí finanční regulátoři prohlásili bankovní poplatky za odražené šeky a přečerpání za nespravedlivé.

„Jsou to bezvýznamná obvinění,“ řekl prezident Joe Biden novinářům v budově výkonné kanceláře Eisenhower. „Prospívá velkým společnostem. Ne spotřebitelům. Ne pracujícím rodinám. A to se nyní mění.“

Biden uvedl, že jeho administrativa zváží vstupenky na koncerty, hotely a letenky krátce poté, co americký úřad pro finanční ochranu spotřebitelů (CFPB) vydal pokyn, že poplatky za náhlé přečerpání a neočekávané poplatky vkladatelům za neproplacené šeky jsou pravděpodobně nezákonné.

Bílý dům uvedl, že tento krok by mohl odstranit miliardové bankovní poplatky.

Poplatky za přečerpání mohou spotřebitele překvapit, když jejich online účty stále vykazují kladný zůstatek, uvedla CFPB, zatímco někteří zákazníci mohou zjistit, že dluží poplatek za vložení šeku, o kterém nevěděli, že je špatný.

Oba poplatky pravděpodobně porušují zákaz zákona o finanční ochraně spotřebitelů týkající se nespravedlivých poplatků, kterým se spotřebitelé nemohou vyhnout, uvedla agentura.

Bílý dům v přehledu uvedl, že bankovní přečerpání a poplatky za nedostatečné finanční prostředky představovaly v roce 2019 odhadované příjmy bank ve výši 15,5 miliardy dolarů.

Tlak ze strany regulátora zaznamenal letos v létě v Bank of America pokles příjmů z těchto poplatků o 90 %.

Biden dodal, že FTC začala minulý týden pracovat na pravidle, které má odstranit „nespravedlivé a klamavé poplatky ve všech odvětvích“.

READ  Český pivovar získal Cenu Evropské unie za dědictví

Jako dvě témata, která jeho administrativa zkoumá, uvedl poplatky za zpracování lístků na koncerty a hotelové rekreační poplatky.

„Právě začínáme,“ řekl Biden. „V celé ekonomice jsou desítky miliard dolarů a další nechtěné poplatky a já nařizuji své administrativě, aby je snížila nebo odstranila.“

„Tleskáme výzvě prezidenta Bidena po transparentnosti poplatků v každém odvětví, včetně prodeje vstupenek na živé akce,“ Live Nation Entertainment Inc. (LYV.N) řekl v prohlášení.

„Funguje to pouze v případě, že jsou všechny trhy vstupenek vnořeny dohromady, takže spotřebitelé mají při nakupování vstupenek skutečně přesné srovnání.“ Akcie majitele Ticketmasteru ve středu klesly o 4 %.

Bidenovy výroky následují po zasedání Rady pro hospodářskou soutěž Bílého domu minulý měsíc, na kterém nařídil federálním agenturám, aby podnikly kroky ke snížení nebo odstranění poplatků, přirážek a příplatků, které podle něj ovlivňují rodinné rozpočty.

Administrativa byla pod tlakem udržet na uzdě inflaci, která dosáhla maxima za čtyři desetiletí.

Střih David Holmes a David Gregorio

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *