Vítání očkovaných Evropanů – Bloomberg

Vítejte v bruselském vydání, Bloombergově denním briefingu o tom, na čem v srdci Evropské unie nejvíce záleží.

Mířit na západ do New Yorku, San Franciska a Chicaga bude brzy opět možné pro Evropany – tedy očkované. Po dlouhém zpáteční cestě se USA rozhodly od začátku listopadu otevřít dveře většině plně očkovaných zahraničních cestovatelů. Komisař EU Thierry Breton označil tento krok za „logické rozhodnutí ve světle úspěchu očkovací kampaně EU“. Opatření, která včera oznámil Bílý dům, znamenají přepracování přísných vstupních pravidel uvalených na návštěvníky ve snaze omezit šíření Covid-19.. Nová pravidla nahradí stávající systém, který zahrnuje úplný zákaz vstupu pro cizince, kteří byli v regionech včetně Velké Británie a Evropské unie za poslední dva týdny, bez ohledu na jejich stav očkování. Akcie leteckých společností a cestovních kanceláří rostly v naději na oživení transatlantického cestování.

Katrina Roscoffová

Co se děje

koupit evropskou centrální banku | Isabelle Schnabel z ECB uvedla, že objemy nákupu dluhopisů se stávají méně důležitými, protože se instituce připravuje rozhodnout, kdy ukončit nouzové stimuly. Ve svém projevu na stejné akci v Rize sdílel kolega člen představenstva Martins Kazak, že hotovostní podpora po pandemickém programu neskončí, což naznačuje rozhodnutí o komplexní sadě nástrojů v nadcházejících měsících.

Podnebí Niggle | Snahy Evropy přimět investory, aby se zapojili do prvních linií boje proti změně klimatu, jsou skutečné Tváří v tvář překážce: jak se vypořádat s 12,4 bilionem eur dluhu centrální vlády, největšího segmentu dluhopisového trhu. Problém je politický a mohl by bránit úsilí EU v boji proti takzvanému greenwashingu, který ve finančním odvětví bují.

dočasný rozpočet | Nizozemský návrh rozpočtu, který bude dnes odhalen, to ukáže Jeho ekonomika vzejde z útlumu způsobeného pandemií. Ale skutečnost, že Nizozemsko funguje bez vlády osm měsíců, znamená, že ambiciózní politické akce byly odloženy.

READ  Tvorba desetníku: Jak „zvýšit“ úrokovou sazbu

nedokončený | Po ztrátě dohody o podmořské plavbě s Austrálií a Spojenými státy o 66 miliardách dolarů se Francie stala Nejsem připraven uzavřít mír. Diplomaté nám sdělili, že Spojené království očekává větší odvetu, a francouzský ministr zahraničí Clément Bonn vyzval k zastavení jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Austrálií. Dokonce i předsedkyně Komise Ursula von der Leyen se rozplakala a řekla CNN: „Chceme vědět, co se stalo a proč.“ Ministři zahraničí bloku vyjádřili po setkání v New Yorku „solidaritu“ s Francií.

Test z německého jazyka | Tendence k čisté energii budou testovány v Německu, protože největší evropská ekonomika začíná čelit účtu za přechod na obnovitelné zdroje. Počáteční zúčtování by mohlo přijít hned tuto zimu, protože zvýšení cen začne postihovat spotřebitele a může být první krizí pro novou vládu. Tady více.

V případě, že vám to chybí

Vakcíny | Členské státy zmařily Pokus komise rozšířit kontroly monitorující vývoz úderu Covid-19, sdělili nám úředníci. Páteční schůzka nedosáhla minima požadovaného pro hlasování kvalifikovanou většinou, protože mnoho zemí cítilo, že se věci pohnuly a EU nyní trpí nadměrnou nabídkou. Komise se ale domnívá, že monitorování je stále užitečné a rozhodne se do konce měsíce.

Polsko dostalo pokutu | čelí Varšavě Denní pokuta 500 000 EUR za ignorování soudního příkazu EU o zastavení těžby uhlí z hnědouhelného dolu Turow poblíž českých hranic. Soud uvedl, že Polsko žádosti z 21. května nevyhovělo. Země toto pravidlo označila za „politiku“ a odmítla jej dodržovat.

pevné školy | Německý sociálně demokratický kancléř Olaf Schulz Řekl zákonodárcům, že boj proti praní peněz je pro něj klíčovou prioritou, protože tento měsíc obhájil svůj rekord ve funkci ministra financí v parlamentním slyšení vyšetřujícím razii v jeho kanceláři. Schulze, který se podle všeho vyhnul výraznému dopadu náletu, řekl, že pro danou jednotku najal další personál, aby pomohl vypořádat se s nevyřízenými záležitostmi.

READ  Obi Cubana se otevírá o bohatém pohřbu své matky a jeho majetku

Johnsonova varování | „Současná situace nemůže trvat věčně,“ řekl britský premiér Boris Johnson novinářům o narušení obchodu v Severním Irsku. Vyzval EU, aby při jednáních prokázala „zdravý rozum“, ale odmítl poskytnout časový harmonogram, kdy by Spojené království bylo ochotno jednostranně pozastavit části dohody. Řekl také, že nizozemský premiér Mark Rutte nabídl zprostředkování konfliktu.

daňová důvěra | Komisař Paolo Gentiloni je „přesvědčen“, že blok dosáhne kompromisu s Irskem ohledně globální minimální daně z příjmů právnických osob. Gentiloni včera listu Morning Ireland řekl, že irská ekonomická atraktivita pro investice „není založena na malém rozdílu v minimální sazbě daně z příjmu právnických osob“.

Dnešní plánovač

Evropská moc

Zemní plyn je hlavním palivem pro výrobu energie v Evropě

Zdroj: World Resources Institute

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *