Zde jsou další dva časy, kdy se Evansville dostane do cesty úplného zatmění

Zde jsou další dva časy, kdy se Evansville dostane do cesty úplného zatmění

EVANSVILLE – Pokud jste zmeškali pondělní úplné zatmění Slunce nad Evansvillem, nebojte se: stane se to znovu… o 129 let později.

Podle obou NASA A Eclipse moudrýMěsto ani ledvině nepadne do cesty 17. října 2153. Tehdy se zatmění přežene z jižního cípu Aljašky a projde velkým pásmem Indiany, včetně Indianapolis, Bloomingtonu, Princetonu a ano, Evansville.

To je jistě dlouhé čekání, ale je to o něco kratší než nedávná propast mezi součty. Před pondělím došlo k předchozímu úplnému zatmění Slunce nad městem v letech 1869 – před 155 lety. Obyvatelé obdrží následující Reálná šance na dosažení totality v roce 2044Když cesta protíná americký jih.

Zde je několik informací o dvou nadcházejících zatměních Slunce v samotném Evansville a o tom, jak by svět mohl vypadat, až dorazí.

Vývoj úplného zatmění Slunce nad Památníkem čtyř svobod během totality ukazuje tento složený snímek sedmi snímků pořízených mezi 12:45 a 14:05 v pondělí 8. dubna 2024 a vyfotografovaných v centru města Evansville, Indiana.

2153 Úplné zatmění Slunce

Pokud zadáte zeměpisnou délku, šířku a nadmořskou výšku Evansvillu na webové stránce Eclipse Wise, kterou provozuje bývalý astrofyzik NASA Fred Espenak, tvrdí, že maximální úplné zatmění zasáhne město toho dne kolem 11:08. Měsíc se před Sluncem na několik minut promění v černou tečku s hřebenem tlumeného světla vyčnívajícího z jeho okrajů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *