Tato obří fosilie Gorgosaura jde do aukce

Tato obří fosilie Gorgosaura jde do aukceCNN

Tato fosilie je pohledem pro fotografické oči.

Sotheby’s New York oznámila, že vystaví kostru gorgosaurusbratranec T-Rexe, koncem tohoto měsíce s odhadovaným prodejem až 8 milionů dolarů.

Tento člen rodiny Tyrannosauridů se toulal po Zemi asi před 77 miliony let a byl to masožravec, který se usadil v západní části Spojených států a Kanady během pozdního období křídy. Kvůli svým genům T-Rex má podobné rysy, včetně masivní hlavy s desítkami ostře zakřivených zubů a dvěma malými předními končetinami. Podle Sotheby’s však byl rychlejší než T-Rex a měl silnější sílu kousnutí.

„Jako hlavní lovec v té době, o kterém se věřilo, že lovil ve skupinách po čtyřech, byl Gorgosaurus dominantní silou a jedinečným predátorem,“ uvedla Sotheby’s.

Masivní fosilie, měřící 10 stop na výšku a 22 stop na délku, byla podle Sotheby’s objevena v roce 2018 poblíž Haveru v Montaně. Všechny známé kostry Gorgosaura jsou ve sbírkách muzea, což z něj činí jediný exemplář nabízený do soukromého vlastnictví.

„Ve své kariéře jsem měla tu čest manipulovat a prodávat mnoho mimořádných a jedinečných věcí, ale jen málo z nich má potenciál inspirovat k úžasu a uchvátit představivost jako tato úžasná kostra Gorgosaura,“ Cassandra Hutton, vedoucí vědy a popkultury Sotheby’s, uvedl v tiskové zprávě. Gorgosaurus, který byl vykopán teprve před několika lety, nebyl nikdy předtím vydražen a příležitost poprvé sdílet tohoto dinosaura s veřejností je nesmírným potěšením a vrcholem mé kariéry.

Toto je druhý prodej zkamenělé kostry dinosaura Sotheby’s. V roce 1997 se aukční síň Sue, jedna z největších dinosauřích fosilií v historii, prodala za 8,36 milionu dolarů. Tento prodej překonal rekord nejdražší fosílie, která kdy byla vydražena.

Fanoušci dinosaurů mohou kostru Gorgosaura navštívit od 21. července v galeriích Sotheby’s York Avenue. Aukce začíná 28. července.

READ  Obrovský létající brouk nalezený v budově Wal-Martu se ukáže jako jurský nález

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *