Úmrtí na vzteklinu u lidí se v roce 2021 zvýšily: příznaky a léčba

Američtí zdravotničtí představitelé vyjádřili obavy z nárůstu případů vztekliny u lidí poté, co na tuto chorobu loni zemřelo pět lidí včetně dítěte.

K úmrtím došlo v Idahu, Illinois, Texasu a Minnesotě poté, co všichni přišli do přímého kontaktu se vzteklými netopýry mezi koncem září a začátkem listopadu, podle čtvrteční zprávy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Pátého pacienta před návratem do USA pokousal pes na Filipínách

Od roku 2011 se během jednoho roku objevilo více případů vztekliny u lidí, řekli experti CDC na vzteklinu Amber Kunkel a Ryan Wallace USA TODAY poté, co v roce 2019 nebo 2020 nebyly hlášeny žádné případy.

Mírný nárůst případů může být způsoben nedostatečným povědomím o nebezpečí vztekliny a o tom, co dělat po potenciální expozici, uvedla Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, protože počet netopýrů infikovaných vzteklinou hlášený v celé zemi zůstává stejný od roku 2007. Agentura doporučuje kontaktní zdrav. Ošetřovatel, pokud byla osoba v přímém kontaktu s netopýrem.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.