Tato „děravá“ videohra byla odhalena jako populární YouTuber DanAllenGaming

Ukázalo se, že účet na Twitteru s názvem TheRealInsider, který zveřejnil úniky o nadcházejících vydáních her, je loutkař YouTuber DanAllenGaming, tvůrce obsahu s téměř 200 000 sledujícími.

první spatřený HráčDalší příběh vyžaduje nahlédnout za oponu herních režimů.

Tvůrci obsahu (a tisk, jako jste vy) často získávají časný přístup ke hrám, které vyjdou v blízké budoucnosti, nebo k oznámením, která mají být vydána.

To dává médiím čas na přípravu článků a streamování, což zase pomáhá zvýšit povědomí o hře a možná i její prodeje.

Tento typ vztahu je založen především na jedné věci: na dohodě o mlčenlivosti neboli dohodě o mlčenlivosti, které se také říká zákaz.

NDA obvykle slouží k častému přístupu k alfám nebo beta verzím, kde jsou média zvána, aby hru otestovala a poskytla zpětnou vazbu, ale mohou být také použity pro okamžité pokrytí hry nebo nadcházející oznámení.

Gaming použil účet „TheRealInsider“ k úniku exkluzivních podrobností o nadcházejících hrách.
Facebook / Dan Allen Gaming

To umožňuje vývojáři kontrolovat, kdy se informace uvolní, a zároveň dát médiím čas na přípravu jejich obsahu.

Dan Allen Gaming, předstírající, že je „TheRealInsider“, využil toto privilegium včasného přístupu a začal unikat informace dlouho předtím, než vypršela dohoda o zákazu a mlčenlivosti.

Začátkem tohoto měsíce se začala šířit na TheRealInsider, aby přerušila pokrytí her Assassin’s Creed dlouho předtím, než byla zveřejněna oficiální oznámení.

Dan Allen Jiming
Hráč se na svých účtech na sociálních sítích za své činy omluvil.
Facebook / Dan Allen Gaming

Byl však chycen, když uklouzl a poslal odpověď do TheRealInsider pomocí svého účtu na Twitteru DanAllenGaming.

Tweet byl smazán, ale reportér Bloombergu Jason Schreyer provedl průzkum a zjistil, že tyto dva účty často tweetují téměř současně o stejných tématech spolu s použitím podobných vzorců zveřejňování.

Dan Allen vše přiznal, omluvil se prostřednictvím Twitteru a krátce nato oba účty deaktivoval.

Jeho YouTube však zůstává v době zveřejnění aktivní. Důsledky porušení NDA jsou velmi vážné – v nejlepším případě tvůrci a média, která porušují NDA, jednoduše ztratí přístup k budoucímu zpravodajství a v nejhorším případě je mohou společnosti žalovat za porušení dat zákazu.

READ  Konkrétní cíl pro doplnění zásob PS5 příští týden – co potřebujete vědět

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.