Česká republika ruší vládní omezení vůči zemím EU

Česká republika ruší vládní omezení vůči zemím EU

Omezení související s Covitem pro lidi vstupující do České republiky z jiných států EU byla v pátek zrušena.

České úřady takové požadavky splnily pro lidi pocházející z Andorry, Islandu, Lichtenštejnska, Monaka, Norska, San Marina, Švýcarska a Vatikánu.

Ti, kteří pocházejí z těchto zemí, již nemusí vyplňovat prezenční formulář a zároveň musí potvrdit negativní vládní test, vakcínu nebo předchozí onemocnění.

Ministerstvo zdravotnictví se podle ČTK už nejmenuje cestovní mapa, ve které jsou země barevně roztříděny podle rizika nákazy koronavirem.

Podle současných pravidel jsou občané ČR a dalších zemí EU povinni, pokud přijedou soukromou dopravou, vyplnit vstupní formulář a nechat se očkovat, testovat nebo prokázat prodělaná onemocnění.

Osvobozeny jsou také děti do 12 let, pracovníci mezinárodní dopravy, velvyslanci, přeshraniční pracovníci a studenti pobývající na území ČR déle než 24 hodin.

Česká republika ve čtvrtek ohlásila 8163 nových případů onemocnění Covid-19, což je nejméně za posledních čtrnáct dní za týden. Existuje podezření na téměř 1500 reinfekcí.

Počet lidí hospitalizovaných s koronavirem je 2194, z toho 135 v kritickém stavu. Tento týden bylo zatím hlášeno 89 úmrtí kovbojů.

READ  Korunové společnosti dosáhly 22měsíčního maxima vůči euru vůči 25

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *