419 milionů let stará čínská fosilie ukazuje, že lidské střední ucho se vyvinulo z rybích žáber

Shuyuův 3D vtipálek. Kredit: IVPP

Lidské střední ucho – ve kterém jsou umístěny tři malé vibrující kůstky – je klíčem k přenosu zvukových vibrací do vnitřního ucha, kde se stávají nervovými impulsy, které nám umožňují slyšet.

Embryonální a fosilní důkazy dokazují, že lidské střední ucho vzniklo ze zázračné ryby. Původ zázraku obratlovců byl však dlouho nevyřešenou záhadou v evoluci obratlovců.

„Tyto fosilie poskytly první anatomický a fosilní důkaz psychologického zázraku obratlovců, který pocházel z rybích žáber.“ – Profesor GAI Zhikun

asi 20Desátý Vědci z Hornu, věřící, že raní obratlovci by měli mít kompletní ostnatou žábru, hledali jednu mezi dolním a jazylkovým obloukem raných obratlovců. Navzdory intenzivnímu pátrání trvajícímu více než století nebyla nikdy nalezena žádná z fosilií obratlovců.

Nyní však vědci z Institutu paleontologie a paleoantropologie obratlovců (IVPP) Čínské akademie věd a jejich spolupracovníci našli důkazy o této záhadě z fosilií obrněných galabidů v Číně.

Jejich zjištění byla publikována v časopise Hranice v ekologii a evoluci 19. května 2022.

Podle profesora GAI Zhikuna z IVPP, prvního autora studie, výzkumníci z institutu postupně za posledních 20 let našli 438 milionů let. Shuyu 3D cerebrální a první 419 milionů let stará galeaspidová fosilie zcela zachovaná s žaberními vlákny v první žaberní komoře. Fosílie byly nalezeny v Changxing v provincii Zhejiang a Qujing v provincii Yunnan.

Shuyu 3D virtuální rekonstrukce

Shuyuova 3D virtuální rekonstrukce. Kredit: IVPP

„Tyto fosilie poskytly první anatomické a fosilní důkazy o nafouknutém obratlovci, který pocházel z rybích žáber,“ řekl GAI.

Celkem sedm hypotetických konců Shuyu Mozek byl později rekonstruován. Téměř každý detail anatomie lebky Shuyu Bylo odhaleno v její lebce velikosti nehtu, včetně pěti mozkových sekcí, smyslových orgánů, hlavových nervů a lebečních cév.

„Mnoho důležitých struktur pro člověka lze vysledovat až k našim rybím předkům, jako jsou naše zuby, čelisti, střední uši atd. Hlavním úkolem paleontologů je najít důležité chybějící články v evolučním řetězci od ryb k lidem. Shuyu Bylo považováno za chybějící klíčový článek neméně důležitý než ArchaeopteryxA Ichthyostega A Tiktaalikřekl ZHU Min, akademik z Čínské akademie věd.

419 milionů let plně zachované fosílie Galeaspida s žaberními vlákny

První 419 milionů let stará fosílie gillspeed byla zachována celá s žaberními vlákny v první žaberní komoře. Kredit: IVPP

Spirákla je malá dírka za každým okem, která se u některých ryb otevírá do tlamy. U žraloků a všech druhů rejnoků je výběžek zodpovědný za to, že se voda dostane do bukálního prostoru předtím, než je vypuzena ze žáber. Zázrak se často nachází v horní části zvířete a umožňuje mu dýchat, i když je zvíře většinou pohřbeno pod sedimentem.

V Polypterus, nejprimitivnější žijící kostnatá ryba, používá svůj dech k vdechování vzduchu. Dýchací otvory ryb však byly nakonec nahrazeny u většiny nerybích druhů, protože se vyvinuly tak, aby dýchaly nosem a ústy. v časném čase[{“ attribute=““>tetrapods, the spiracle seems to have developed first into the Otic notch. Like the spiracle, it was used in respiration and was incapable of sensing sound. Later the spiracle evolved into the ear of modern tetrapods, eventually becoming the hearing canal used for transmitting sound to the brain via tiny inner ear bones. This function has remained throughout the evolution to humans.

“Our finding bridges the entire history of the spiracular slit, bringing together recent discoveries from the gill pouches of fossil jawless vertebrates, via the spiracles of the earliest jawed vertebrates, to the middle ears of the first tetrapods, which tells this extraordinary evolutionary story,” said Prof. Per E. Ahlberg from Uppsala University and academician of the Royal Swedish Academy of Sciences.

Reference: “The Evolution of the Spiracular Region From Jawless Fishes to Tetrapods” by Zhikun Gai, Min Zhu, Per E. Ahlberg and Philip C. J. Donoghue, 19 May 2022, Frontiers in Ecology and Evolution.
DOI: 10.3389/fevo.2022.887172

READ  Studie naznačuje, že konec neandertálců je spojen s inverzí magnetických pólů Země | Věda

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *