Biden přednáší své poznámky v přímém přenosu o válce mezi Izraelem a Hamasem z Bílého domu

Biden přednáší své poznámky v přímém přenosu o válce mezi Izraelem a Hamasem z Bílého domu

WASHINGTON – Prezident Joe Biden důrazně odsoudil teroristické útoky Hamasu v úterních poznámkách z Bílého domu, tři dny poté, co bojovníci Hamasu zahájili překvapivý útok na Izrael, což vyvolalo totální válku mezi oběma stranami.

„V tuto chvíli musíme mít naprosto jasno,“ řekl Biden. „Stojíme s Izraelem“

Prezident ve svých prohlášeních dal jasně najevo, že je znechucen brutalitou „krutých útoků“, které podle něj vedly ke smrti 1000 Izraelců a 14 Američanů.

„Ztráta nevinných životů je srdcervoucí,“ řekl prezident.

Biden vyzval Američany, aby odložili politiku, aby se sjednotili a pomohli Izraelcům.

„V Americe není místo pro nenávist – ani vůči Židům, ani vůči muslimům, ani vůči nikomu,“ řekl Biden. „Odmítáme to. Odmítáme tento terorismus.“

Biden vyjádřil svou soustrast obětem.

Biden řekl: „Všichni víte, že tato traumata nikdy nezmizí, a stále existuje mnoho rodin, které zoufale čekají, až uslyší osud svých blízkých, aniž by věděly, zda jsou naživu, mrtví nebo rukojmí.“

Biden učinil svá prohlášení po telefonátu s izraelským premiérem Netanjahuem, třetím mezi oběma vůdci od útoku.

Izraelský ministr obrany Yoav Galant řekl, že izraelská armáda v úterý oznámila, že znovu získala kontrolu nad zemí poté, co nařídila „totální obléhání“ pásma Gazy, což znamená, že nedovolí potravinám, plynu nebo elektřině proniknout do hustě obydlené oblasti. .

Rostou obavy ohledně rukojmích zajatých bojovníky Hamásu, když útočili na části jižního Izraele, a ozbrojená skupina hrozila, že je začne popravovat, pokud Izrael bombarduje civilní cíle v Gaze.

Přesný počet rukojmích zajatých bojovníky Hamásu není znám. Nebylo potvrzeno, že mezi rukojmími jsou nějací Američané, ale mluvčí Rady národní bezpečnosti USA John Kirby řekl, že řada Američanů se pohřešuje a že jsou pravděpodobně mezi zadržovanými rukojmími.

READ  Zombie řeka? Temže v Londýně, kdysi biologicky mrtvá, znovu ožila: NPR

V pondělním prohlášení Biden uvedl, že ve válce mezi Izraelem a Hamasem bylo zabito nejméně 11 Američanů a že je „pravděpodobné“, že někteří Američané byli drženi jako rukojmí.

„Jsme svědky obrovského rozsahu a rozsahu této tragédie,“ řekl Biden. „V této smutné chvíli stojí americký lid bok po boku s Izraelci. Pamatujeme si bolest z napadení teroristy doma a Američané po celé zemi stojí jednotně proti těmto zlým akcím, které si opět vyžádaly životy nevinných Američanů. „Je to k vzteku.“

Bidenova administrativa oznámila svou podporu Izraeli. Biden ve svém prohlášení uvedl, že zopakoval izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, že Spojené státy „budou nadále zajišťovat, aby Izrael měl to, co potřebuje k obraně sebe a svého lidu“.

Na tiskové konferenci, která se konala v pondělí ráno v Tel Avivu, rodiny Američanů, o kterých se věřilo, že byli drženi Hamásem jako rukojmí, vyzvaly Bidena, aby přijal opatření k jejich návratu do vlasti.

Poté, co řekl, že izraelská vláda nese odpovědnost za navrácení všech rukojmích, 66letý syn pohřešované osoby, Adrian Nita, zdůraznil, že Bidenova administrativa také nese odpovědnost za každého amerického občana, jehož život je ve válce mezi Izraelem v sázce. a Hamás.

„Jsou zodpovědní za to, že přivedou americké občany domů v pořádku a zdravé. Řekl: „Od americké administrativy neočekáváme nic menšího než prezidenta Bidena a ministra zahraničí Blinkena.“ „Hovořím jménem sebe a své rodiny a doufám v rychlé řešení této hrozné situace, ve které všichni žijeme.“

Mladý Palestinec sedí v úterý před ohořelou budovou po izraelských náletech na oblast Al-Rimal ve městě Gaza.Mahmoud Hams/AFP – Getty Images

Na podporu Izraele posílá Bidenova administrativa lodě z USS Gerald Ford Carrier Strike Group do východního Středomoří a úředníci plánují ponechat některé ze stíhaček F-16 a A-10, které byly dříve naplánované na rotaci. Region, řekl americký představitel NBC News. Jeden úředník uvedl, že tento krok byl zamýšlen jako vyslat zprávu k „odstoupení“.

READ  Francouzský prezident Emmanuel Macron kritizuje Bidenovo varování před „Armagedonem“: „Mluvte moudře“

Počet obětí ve válce mezi Izraelem a Hamásem se v úterý ráno zvýšil na více než 1600, tři dny poté, co bojovníci Hamásu zahájili překvapivé útoky na Izrael, podle úředníků. Více než 900 lidí zemřelo v Izraeli a nejméně 770 v Gaze a více než 6000 lidí bylo zraněno v Izraeli a Gaze, uvedli úředníci.

Očekává se, že Biden bude čelit konkurenčním tlakům uvnitř i vně Demokratické strany, které znesnadní splnění jeho závazku poskytnout podporu izraelským plánům na obranu země.

Peter Nicholas a Peter Alexander se hlásili z Washingtonu. Summer Concepcion hlásil z New Yorku.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *