Český prezident byl po pozitivním testu na COVID-19 opět hospitalizován

Přestávka (AB) – Český prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek pozdě večer znovu přijat do nemocnice poté, co byl pozitivně testován na COVID-19, jen několik hodin poté, co byl propuštěn po více než měsíci léčby z blíže nespecifikované nemoci.

Prezidentská kancelář uvedla, že Jeman byl prohledán krátce po poledni v jeho oficiálním sídle v Lani západně od Prahy. Jeho oficiální plán byl odložen a není jasné, zda se Zaman ujme funkce nového premiéra země, jak bylo naplánováno v pátek – proces, který se již zpozdil kvůli jeho předchozí hospitalizaci.

Zeman měl ve funkci nového premiéra vystřídat Petra Fialu, lídra koalice, která minulý měsíc vyhrála volby.

Předchozí den byl propuštěn z vojenské nemocnice v Praze.
Zaman (77) byl převezen do nemocnice 10. října, den po parlamentních volbách, k ošetření na jednotce intenzivní péče. Jeho stav způsobilo blíže nespecifikované chronické onemocnění.

Aktualizované informace o koronaviru: WHO varuje světové vůdce před prudkou reakcí na variantu koronaviru z Jižní Afriky, protože Spojené království a EU zavádějí zákaz cestování

Nemocnice uvedla, že Zaman chtěl zůstat v nemocnici ve čtvrtek, ale přijal jeho rozhodnutí odejít kvůli „výraznému zlepšení“ jeho stavu.

Prezident měl v plánu odpočívat v Loni.

Zaman je silný kuřák a piják, který trpí cukrovkou. Používá invalidní vozík s obtížemi při chůzi.

Jako prezident se Jeman zasloužil o vytvoření nové vlády po volbách. V pátek se měl do funkce nového premiéra země ujmout Petr Fiala, lídr koalice, která vyhrála volby.

Volby vyhrála trojkoalice Liberálně-konzervativní, známá společně jako Občanská demokratická strana, Křesťanští demokraté a TOP 09 se ziskem 27,8 % hlasů.

Pirátská strana a STAN – uskupení Starostů a nezávislých kandidátů – se spojily s liberální koalicí, která se umístila na třetím místě s 15,6 %.

READ  CZR vs GER ECC T10 Dream11 Prediction Today: Fantasy Cricket Tips for the Czech Republic vs Germany match

Nová koalice bude mít 108 křesel ve 200členné dolní komoře českého parlamentu, posune se směrem k populistickému premiérovi Andrzeji Babišovi a jeho centristickému ANO nebo ano, opozici.

Z archivů (říjen 2017): 5 věcí, které byste měli vědět o miliardáři „českém Donaldu Trumpovi“, který vyhrál všeobecné volby

Pět stran se dohodlo, že budou vládnout společně. Kdy Zeman Fialu a celou jeho vládu jmenuje, nebylo hned jasné.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.