🏀 Kansas Rolls in Exhibition Opener, 99-58 – Kansas Jayhawks

Řím, Itálie – Nováčka Semia Nicholsová dosáhla týmového maxima 22 bodů a vedoucí Tayana Jackson přidala 21, když ženský basketbalový tým Kansasu ve středu večer v Římě zpečetil výhru 99:58 nad Italian Select.

„Měli jsme dva veterináře, kteří hráli dobře ve Wavette Mayberry a Taiana Jackson. Je skvělé vidět, jak (Jackson) dvojčata jdou 7-na-8 z čáry trestného hodu,“ řekl trenér Brandon Schneider. „Byl jsem opravdu nadšený ze hry od tři nováčci.. Myslel jsem, že dva naši prvňáčci jsou skvělí, Laia Conesa a S’Mya Nichols. Ryan Cobbins byl s námi asi ve třech trénincích a přišel a trefil 12. Jsem opravdu povzbuzen našimi novými přírůstky, jak rychle se aklimatizovali na skupinu veteránů.“

Jayhawks byli žhaví z brány, protože Jacksonová proměnila každý ze svých prvních čtyř košů a skončila s osmi body v první čtvrtině. Nicholsová, která hrála svůj první exhibiční zápas jako Jayhawk, měla ve čtvrtině také osm bodů, protože Kansas si po 10 minutách hry vybudoval brzy vedení 26:12.

Druhá čtvrtina byla příběhem trestných hodů. Kansas zkusil 17 jen ve druhé čtvrtině, proměnil 12, zatímco Jackson šel 5 na 6 od tyče a získal 13 bodů v prvním poločase. Ryan Cobbins vstřelil svůj první koš pro karmínovou a modrou a na začátku čtvrtiny trefil tři body. Při dalším držení míče Wyvette Mayberryová přidala ke svému celkovému součtu a trefila dlouhý tříbodový míč a zajistila mu devítibodový náskok, když KU vedla o přestávce 48-33.

S 15bodovým náskokem na začátku třetí čtvrtiny se Kansas začal zahřívat v útoku a obraně. Po vstřelení dvou bodů v prvním poločase se nováček Laia Kunessa dostal do drážky, nastřílel šest bodů za sebou a třetí čtvrtinu zakončil tím, že Franklinovi podal honosnou přihrávku pod branku. KU ve třetí čtvrtině předčila svého soupeře 26-8 a ve čtvrté čtvrtině se dostala do vedení 74-41.

READ  Norsko a Španělsko brání kvalifikaci Skotska na mistrovství Evropy 2024

Jayhawks ve čtvrtém nepolevili. Coppinsová trefila dva ze svých tříbodů a ve čtvrtém měla osm bodů, protože byla jednou ze sedmi různých hráček, které v daném období vstřelily koš. Nichollsová a Mayberryová zaznamenali v posledních deseti minutách po čtyřech bodech, zatímco Jackson přidal k celkovému součtu tři body.

Nichols vedl tým s 22 body, zatímco Jackson přidal 21, a Mayberry (19) a Cobbins (12) se k nim přidali v dvojnásobném počtu, když v soutěži skórovalo devět různých hráčů. Zakia Franklin a Konisa přidali po osmi bodech, Nadret El Tayeb přidal šest bodů, Holly Kiersgeter tři body a Danai Papadopoulo přidal dva body.

Příští zápas Kansasu bude v neděli 13. srpna, kde se Jayhawks utkají s řeckým Select Teamem. Tip z tohoto zápasu je stanoven na 12:00 CT z Eurohoops Dome v Aténách v Řecku.