Zdá se, že Moura půjde lépe na 800 m v Rabatu

Šampionka Hry Commonwealthu na 800 m Mari Mora si klade za cíl překonat své osobní maximum, když se v neděli zúčastní Rabat Diamond League, a potenciálně si tak udrží titul, který vyhrála v minulé sezóně v hlavním městě Maroka.

Mimochodem, je to na stadionu Emira Moulay Abdellaha v Rabatu, dějišti víkendového setkání, kde si Mora zajel osobní rekord 1 minuta, 58,93 sekundy a vyhrál 800 m.

„Vždy budu mít na stadion dobré vzpomínky (Stadion prince Moulay Abdallaha v Rabatu) a doufám, že se mi tam povede dobře,“ řekl Mora.

V neděli se v místě koná již potřetí. Před loňským závodem na stadionu Prince Moulay Abdallah běžel Mora na slavné trati závod na 400 metrů a během afrických her v roce 2019 skončil čtvrtý ve finále.

Když mluvila o svém výkonu v keňské etapě zlaté série World Athletics Continental Tour Gold Series (Absa Kip Keino Classic), ve které 13. května vyhrála nejlepší výsledek sezóny 1:58,83, keňská držitelka rekordu na 400 m řekla, že to bylo znamení dobré. věci, které letos přijdou.

„Na Kip Keino Classic jsem musela být silná pro svou zemi a fanoušky. Svůj cíl jsem dokončila za méně než dvě minuty poté, co jsem před dvěma týdny v Botswaně překonala národní rekord na 400 metrů,“ vysvětlila Mora po tréninku. v úterý na národním stadionu Nyayo. „Jsem rád, že to dobře dopadlo.“

29. dubna Mora překonala svůj národní rekord na 400 metrů, když vyhrála závod na Botswana Gold Grand Prix za 50,44 sekund.

„Chtěl bych zajet čas 1:57 nebo dokonce 1:56, tempem 56 nebo 57 sekund na zvonek. Pracuji se svým trenérem na 600 m a pak uvidím, jak budou moje nohy reagovat na posledních 200 m.“ “ řekl Mora, který řídí dálkaře Ex medium Alex Sang.

Mora dnes v Rabatu pozná své soupeře. Zatímco jejím konečným cílem je dosáhnout na stupně vítězů na mistrovství světa v atletice, které je naplánováno na 19. až 27. srpna v maďarské Budapešti, Mora také zkoumá možnost překonat národní rekord na 800 metrů.

Olympijská vítězka v běhu na 800 m z roku 2008 Pamela Jelimo zaběhla 29. srpna 2008 v Curychu národní rekord 1:54,01.

Jelimův čas je třetí nejrychlejší v historii po světovém rekordu 1:53,28 České republiky Jarmily Kratochvilové z 26. července 1983 v Mnichově.

Druhá nejrychlejší skončila Ruska Naděžda Olizarenko s časem 1:53,43 z Moskvy 27. července 1980.

„Mluvím se svým trenérem, který na mě opravdu vyvíjí tlak, což je dobré, protože o těchto věcech musíte snít, když jste fit a zdravý,“ řekl Mora. „Člověk musí získat správnou rovnováhu na vzdálenost, aby dosáhl dobrého času.“

Po Rabatu, řekla Sang, se jeho atletka vrátí do své vlasti na keňském policejním šampionátu v atletice 7. až 9. června v Nairobi, než si odbude premiéru ve druhém kole Diamantové ligy v Lausanne 30. června.