Basketbalový deník Hannah Thorntonové: „Možná jsme prohráli, ale hru vnímáme jako lekci“

Rád hraji fyzickou hru, ale čtvrteční utkání za Irsko proti Nizozemsku bylo o krok napřed, než jsme zvyklí.

Cestujte s reprezentací Irska ve středu do Amsterdamu na náš první skupinový zápas kvalifikace EuroBasket, nejvyššího mistrovství Evropy v basketbalu.

Bylo to trochu poučení z toho, že jsme se loni v červenci dostali do finále mistrovství Evropy malých národů, což je soutěž nižší úrovně.

A i když jsme možná prohráli, díváme se na hru jako na lekci.

Nejdřív jsme si říkali: „Páni, to jsou velké holky“. Jejich výška a síla byly vyšší, než s čím se některé dívky setkaly dříve.

Dva z nás měli také nějaké rány, protože byli o něco silnější, ale dokázali jsme odolat silnému přístupu holandského týmu.

Dina Finn klesla na svou legrační kost a vyděsila se v jednu chvíli během zápasu, ale jediné, co dostala, bylo opravdu zděšení. Brzy se vrátila do práce.

Jsme moc rádi, že jsme zápas v posledních třech čtvrtinách dohráli – ve třetí se nám podařilo vstřelit gól – ale je potřeba zlepšit pár drobností.

Tento týden jsme měli hodně co dělat v přípravě na zápasy v Irsku se schůzkami, tréninkem, zápasem a odpočinkem, jak jen to šlo.

Mám to štěstí, že ve svém volném čase mohu dělat nějakou práci pro svůj výživový byznys Next Generation Health, zatímco některé z ostatních dívek si musí hledat volno, aby reprezentovaly svou zemi.

Bylo skvělé být zpět s Irskem, zvláště vzhledem k úspěchu, který jsme v létě dosáhli ve finále šampionátu malých národů.

Jiný den jsme toto rozhodnutí mohli vyhrát nad Lucemburskem loni v červenci. Možná jsme byli hodně zklamaní, že jsme to nevyhráli, ale ukázalo se, jak dobře jsme to zvládli.

READ  Ministr zahraničí zahajuje svou návštěvu Evropy, aby „vyřešil nedorozumění, stabilizoval vztahy“ ve třech klíčových sděleních

Zvláště vezmeme-li v úvahu, že téměř všichni – Bar Fiona O’Dwyer, která hrála ve Španělsku – jsme více než rok nehráli soutěžně basketbal s omezeními Covid v Irsku.

Ten týden se nám opravdu dařilo a vždy si užijete více zábavy, když vyhrajete.

Takže bychom to rádi zažili znovu v neděli, kdy přivítáme Českou republiku na plném národním basketbalovém hřišti, doufejme, v Dublinu.

Někteří z našich přátel a rodiny nebyli na hrách už dlouho, takže je zábavné se vrátit a vidět nás reprezentovat naši zemi. A taky nás viděli v televizi.

Je skvělé být na TG4 a doufáme, že ukážeme našim mladým fanouškům úroveň, na které můžeme jako země soutěžit.

Tyto lekce si prostě musíme vzít s sebou z Amsterdamu.

Víkendové termíny

sobota

Premier League mužů – Ballincollig vs Killester, Ballincollig Community School, 4.0; Belfast Star vs NUIG Maree, De La Salle College, 6.30; Neptune vs. Temblog, Neptunův stadion, 6.30; UCD Marian proti Killorglin, Oatlands College, Stillorgan, 7.0; Traleee Warriors proti DCU Saints, Tralee Sports Complex, 7.30.

Divize ženy 1 – NUIG Mystics v. Ulster University, Claregalway High School, 3.0; Limerick Sport Huskies v. Templeogue, St. Munchens College, 4:30; Marble Cityhawks vs. Thunder Swords, O’Loughlins GAA Club, 5.0; Phoenix Rockets x Limerick Celtics, Lisburn Rockets, 6.30.

Muži, divize 1 – Tulca Rovers proti Ulster University, Tulca Rovers Athletic Complex, 6.0; Limerick Sport Eagles x Sr. Matthews, All Arena, 7,0; Portlaoise Panthers vs. Viet Vikings, Saint Mary’s Hall, 7.0; Dublin Lions proti Malahide, Colist Bread, 7,15; Limerick Celtics vs. IT Carlo, St. Munchens College, 7,15; Drogheda Wolves vs AJ Sligo All Stars, Palimkini College, 7:30. Scotts Lakers Killarney vs Union Carbide Corporation, Killarney Sports and Recreation Center, 7:30.

READ  Fotbal Ajdin Hrustic odchází z Německa do Itálie

Neděle

Kvalifikace mistrovství Evropy žen v basketbalu 2023 – Irsko – Česká republika, National Basketball Court, Dublin, 5.0, TG4.

Premier League mužů – Moycullen v. Enda, NUIG Athletic Center, 3.0.

Divize ženy 1 – Portlaoise Panthers vs. LYIT Donegal, St Mary’s Hall, 1.0; Tipperary Knights vs Limerick Sport Huskies, menší show, Thurles, 3.0.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.