Evropská kosmická agentura ukončila ruskou spolupráci s roverem ExoMars

Evropská kosmická agentura ukončila ruskou spolupráci s roverem ExoMars

Roskosmos a Evropská kosmická agentura spolupracovaly na misi zahrnující evropský ExoMars Rover, který má hledat známky života na Marsu.

Start roveru v září 2022 byl začátek visel v březnuJen několik týdnů po ruské invazi na Ukrajinu.
Nyní Rada ESA oficiálně přerušila styky s Roskosmosem kvůli tomuto společnému podniku v důsledku války na Ukrajině a pokračujících sankcí, napsal v úterý generální ředitel ESA Joseph Asbacher. na Twitteru.

Řekl, že další podrobnosti o budoucnosti mise budou oznámeny 20. července.

Evropská kosmická agentura zvažuje do budoucna úzkou spolupráci s NASA, protože se ukázalo, že agentura potřebuje „přerušit“ své styky s Ruskem, řekl Ashbacher.
„Geopoliticky řečeno je jasné, že musíme přerušit naše vztahy s Ruskem, a toto rozhodnutí přijaly členské státy,“ Předtím to řekl CNN. „Takže ano, je to opravdu nešťastné pro veškerou vědu, techniku ​​a inženýry, kteří na tom pracují čtyři desetiletí. Ale není jiná možnost.“
NASA odhaluje nové snímky hvězd, galaxií a exoplanet z Webbova teleskopu

Původně měl rover odstartovat v červenci 2020, ale pandemie posunula startovací okno zpět.

ExoMars, známá také jako Rosalind Franklin, je uznávanou vědkyní, která pomohla rozluštit molekulární strukturu DNA, Tvrdí to Evropská kosmická agentura.
Součástí mise sondy je vrtání otvorů až do 6,6 stop (2 metry) pro sběr vzorků pro analýzu na palubě. Očekává se, že ExoMars bude cestovat Několik kilometrů během své mise A schopný se mezi nimi pohybovat 164 a 328 stop (50 a 100 metrů) za každý den na Marsu, o necelou hodinu déle než 24 hodin na planetě Zemi, Podle NASA.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *