Aussies hráli hopkins jako didgeridoo

Aussies hráli hopkins jako didgeridoo

„Namísto toho, aby ho australská vláda útočící na novozélandské talenty hrála jako didgeridoo, měl by Chris Hipkins říct Novozélanďanům, jak jeho vláda zvýší produktivitu a udělá z Nového Zélandu lepší místo pro život. Problém je v tom, že labouristé nemají žádné nápady.“ “ říká vedoucí ACT David Seymour.

„Na Novém Zélandu můžeme mít lepší budoucnost, ale tvrdá realita je teď taková, že finanční rozhovory a mnoho Novozélanďanů, kteří zjišťují, že je stále obtížnější udržet se na Novém Zélandu, udělají to, co musí udělat, aby přežili.

V rámci práce se rozdíl v průměrné mzdě zvýšil z Australanů vydělávajících 17 400 dolarů navíc na 23 400 dolarů navíc. Kromě toho, že lidé v Austrálii vydělávají více, platí méně. Úrokové sazby jsou o 1,5 až 2 procenta nižší než na Novém Zélandu a Reserve Bank přestala zvyšovat OCR. Novozélanďané, kteří letos odmítli hypotéku, zaplatí 300 až 400 dolarů týdně navíc.

Nízké mzdy na Novém Zélandu odrážejí dlouhodobý pokles produktivity. Litva, Česká republika a Slovinsko nás všechny v posledních pěti letech předčily v produktivitě. Už se ani nesrovnáváme s Austrálií.

„Když ztratíme konkurenceschopnost, ztratíme kvalifikované lidi a investice. Když ztratíme kvalifikované lidi a investice, staneme se méně konkurenceschopnými. To je spirála, které se musíme vyhnout. Chceme pokračovat v pohodlném poklesu, dokud se nevzdálíme od prvosvětových? stav, nebo chceme skutečnou změnu?“

ACT říká, že nestačí odříznout plachty, když Nový Zéland míří špatným směrem. Potřebujeme nový směr se skutečnou změnou politiky s cílem zvýšit produktivitu. To zahrnuje:

  • Snížení vládního odpadu za účelem zlepšení kvality výsledků veřejných služeb
  • Snižte daně, aby si více lidí ponechalo více, než vydělali, a podpořili tak rozvoj dovedností, práci, úspory a investice
  • Zvýšit disciplínu nad předpisy, aby lidé nebyli omezeni rutinou
  • Stanovit si vysoké cíle pro úspěch ve vzdělávání a poté důvěřovat profesi, že jich dosáhne bez pečlivého řízení ze strany ministerstva školství
READ  Ruské úřady tvrdí, že ruská síť, která „vyplácí evropské politiky“, byla rozebrána

„ACT popsal mnoho z této agendy velmi podrobně. Pro Nový Zéland jsou k dispozici skutečné alternativy. V ACT Alternativní rozpočet pro skutečnou změnu Ukazuje, jak zastavit pokles a rozvíjet ekonomiku. Kiwi musí být za svou tvrdou práci odměněni tím, že jim umožní ponechat si své peníze. Podle našeho plánu by například zdravotní sestra s jedním dítětem dostala 70 000 dolarů na dani. Odstraníme omezení investic ze zemí OECD, abychom do země přivedli více kapitálu.

„Vládní přístup je zavést rekordní daně, aby zaplatily za nehospodárné výdaje. Přístup ACT spočívá v posílení nohou daňových poplatníků a umožnění jim ponechat si více peněz.

„Lidé rádi přemýšlejí o Novém Zélandu jako o zemi prvního světa, ale naše údaje o příjmech vyprávějí jiný příběh. Dokud nebudeme mít vládu zaměřenou na ekonomický růst, budeme i nadále svědky tragédií v našem zdravotním systému, nekontrolovatelné kriminality.“ , snižující se úroveň vzdělání a chudoba.

„Tyto výzvy lze řešit, ale abychom toho dosáhli, potřebujeme silnou ekonomiku postavenou na vytváření podmínek pro prosperitu a poskytování příležitostí lidem posunout se vpřed.“

© Scoop Media

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *