Koronavirus: Američané používají kontrolní pobídky ke snížení dluhu a spíše k úsporám než k utrácení – jak se to stalo

Guvernér Gavin Newsom v úterý oznámil, že Kalifornie má v úmyslu plně znovu otevřít svou ekonomiku do poloviny června.

Newsom uvedl, že země může ukončit znovuotevření svého čtyřvrstvého systému 15. června za předpokladu, že budou splněny dvě podmínky, a to, že budou k dispozici dostatečné zásoby vakcíny pro obyvatele ve věku 16 let nebo starší, kteří chtějí být očkováni, a že hospitalizace sazby způsobené virem Corona jsou stabilní a nízké. .

Kancelář guvernéra ve svém prohlášení uvedla, že odklon od víceúrovňového systému by umožnil všem sektorům v nejlidnatějším státě USA vrátit se k normálnímu provozu, ale s „zavedenou racionální politikou veřejného zdraví“.

Nyní můžeme začít plánovat své životy po pandemii. Budeme muset zůstat ostražití a pokračovat v postupech, které nás sem přivedly – v maskách a očkování -, ale světlo na konci tohoto tunelu nikdy nebylo jasnější, “řekl guvernér.

Newsom na otázku, zda zváží ukončení státního požadavku na zakrytí obličeje, řekl: „Neočekáváme, že v krátkodobém horizontu tento mandát zrušíme.“

Kalifornie se stala jedním z hotspotů koronaviru během zimní vlny, která zachvátila Spojené státy. Kvůli zaznamenané míře infekce a ubývajícím nemocničním zdrojům nyní více než 90 procent ze 40 milionů obyvatel státu podléhá pobytu v domácnosti, protože jejich kraje vstoupily do znovu omezující „fialové“ úrovně v systému znovuotevření.

Opatření proti epidemii se od té doby zlepšila a mnoha částem státu, včetně nejlidnatějšího okresu Los Angeles, se podařilo přejít na méně omezující úrovně. To jim umožnilo znovu otevřít nepodstatné podniky, parky a pořádat sportovní akce.

Za poslední týden měla Kalifornie průměrně 46 nových infekcí na 100 000 lidí denně, což je podle údajů z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí mezi pěti nejmenšími infekcemi na obyvatele ve Spojených státech.

READ  Spojené státy říkají Číně, že se nesnaží o konflikt, ale budou tyto zásady hájit, přátelé

Orgány veřejného zdraví potvrdily 873 případů B.1.1.7, varianty koronaviru, která byla poprvé identifikována ve Velké Británii v Kalifornii. Je pátým největším v jakémkoli státě po nejlépe hodnocené Floridě, Michiganu, Minnesotě a Coloradu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *