Antisemitské graffiti nalezené v Osvětimi, říká muzeum

Vandalismus, částečně antisemitský, byl nastříkán v angličtině a němčině na devět dřevěných kasáren v Auschwitz-Birkenau Umístění. Bylo objeveno v úterý a oznámeno policii. Ve svém prohlášení zveřejněném na Twitteru muzeum uvedlo, že se také analyzují záběry CCTV.

„Takový incident – zločin proti památnému místu – je především pobuřujícím útokem na symbol jedné z největších tragédií v dějinách lidstva a velmi bolestivou ranou do paměti všech obětí nacistického německého Osvětimi – Birkenau. tábor.“

„Doufáme, že osoba nebo osoby, které spáchaly tento ohavný čin, budou nalezeny a potrestány,“ pokračuje prohlášení spolu s prosbou očitých svědků o sdílení informací.

Auschwitz-Birkenau, založený v nacisty okupovaném Polsku, byl největším koncentračním táborem provozovaným Hitlerovým režimem. Systematicky zde bylo zavražděno více než 1,1 milionu mužů, žen a dětí, mnoho v plynových komorách tábora. Při holocaustu bylo zabito asi 6 milionů Židů.

Muzeum uvedlo, že bezpečnost na 170hektarovém místě se rozšiřuje „nepřetržitě“, ale je financována z rozpočtu muzea, které bylo ovlivněno pandemií koronaviru.

Můj dědeček žil čtyři roky v Osvětimi.  Po zbytek svého života byl rozhodnut, že ji nebude uvěznit

Deutsche Welle v únoru uvedla, že počet antisemitských incidentů v Německu se v posledních letech neustále zvyšuje.

Upozornila, že za 12 měsíců do konce ledna 2021 došlo k nejméně 2 275 antisemitským zločinům, z toho 55 násilných.

V celé Evropě byly antisemitské útoky roky stoupá. Podle průzkumu Evropské komise jsou židovské hřbitovy z Francie do Polska pravidelně znesvěcovány a devět z 10 evropských Židů věří, že antisemitismus je na vzestupu.
READ  Ruská Wagner Group směřuje na Ukrajině k úplnému kolapsu

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *