Anglická Premier League pomáhá vypnout aplikaci Mobdro streamující aplikaci po vyšetřování

Asociace ve čtvrtek uvedla, že Mobdro, největší pirátská aplikace pro živé přenosy na světě, přestala fungovat po vyšetřování a trestním postoupení Aliancí pro kreativitu a zábavu (ACE) a Premier League.

Premier League ve svém prohlášení https://www.premierleague.com/news/2024038 uvádí, že Mobdro nelegálně streamuje video obsah, včetně sportu, z celého světa na chytré televizory, smartphony, tablety a další. Zařízení.

ACE, aliance asi 30 světových zábavních společností a filmových studií, jejichž cílem je bojovat proti pirátství online, vedla vyšetřování spolu s anglickou Premier League, která vedla k vymáhání práva španělskou policií a Europolem.

„Zločinecký projekt Mopdro představuje dlouhodobou a rozšířenou krádež,“ uvedl ve čtvrtek ve svém prohlášení ředitel právních služeb Premier League Kevin Plump.

„Tyto nájezdy ukazují, že jsme se s Acem odhodláni zakročit proti pirátství.“

„Naše ochrana autorských práv je pro Premier League a naše vysílací partnery nesmírně důležitá, stejně jako zdraví anglického fotbalu pro budoucnost.“

Europol uvedl ve svém prohlášení, že vyšetřování začalo v roce 2018, kdy španělská policie obdržela stížnosti od několika organizací, včetně anglické Premier League a Španělské fotbalové ligy, ohledně mobilní aplikace, která nelegálně distribuuje video streamy. .eu / newsroom / news / legal-mobile-application-more-100-million-users -pped-down-in-spain.

Ve Španělsku a Portugalsku byla identifikována řada webů a připojených platforem s připojením k serverům v České republice, přičemž společnost odpovědná za vytváření nelegálních zisků se odhaduje na více než 5 milionů eur (5,98 milionu amerických dolarů).

Europol dodal: „Europol podpořil španělskou národní policii při likvidaci zločinecké skupiny distribuující nelegální videa. Vyšetřování zahrnovalo také donucovací orgány z Andorry a Portugalska.“

Premier League se vždy potýkala s problémem pirátství obsahu.

V prosinci zahájila liga druhou fázi své kampaně proti pirátství v Malajsii a Hongkongu, aby zdůraznila rizika, která představují nelegální fotbalové streamy, včetně krádeží dat, malwaru a špatného zážitku ze sledování.

(Zpracoval Arvind Sriram v Bengaluru; editoval Ken Ferris)

READ  Česká skupina představuje scénu „fast foodu“ uprostřed uzamčení COVID

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *