Alcaraz porazil Indian Wells na Medveděva a získal zpět první místo

Alcaraz porazil Indian Wells na Medveděva a získal zpět první místo

Indian Wells, Kalifornie – Carlos Alcaraz porazil Daniila Medveděva 6-3, 6-2 a vyhrál titul BNP Paribas Open a znovu získal světovou jedničku.

Devatenáctiletý Španěl se v pondělí posune v žebříčku ATP Tour z druhého na první místo a nahradí Novaka Djokoviče. Srb se stáhl z Indian Wells před začátkem turnaje, když nemohl vstoupit do Spojených států, protože není imunní vůči COVID-19.

„Pro mě je to opět splněný sen,“ řekl Alcaraz. „Je zřejmé, že být před skvělými hráči, jako je Novak, je to skvělý pocit.“

„Řekl bych, že to byl perfektní turnaj,“ řekl.

A v ženském finále Elena Rybakina porazila Arinu Sabalenkovou 7-6 (11), 6-4 a ztratila letos teprve druhou hráčku světa.

V loňském roce se Alcaraz stal nejmladším hráčem, který se po titulu na US Open dostal na 1. místo v historii ATP.

Další metu trefil ve třetím kole v Indian Wells. Tehdy Alcaraz získal své 100. vítězství v kariéře, druhý nejrychlejší za Johnem McEnroem.

Alcaraz se také stal prvním mužem, který vyhrál turnaj bez ztráty setu od Rogera Federera v roce 2017 a nejmladším hráčem, který vyhrál titul v poušti.

„Opravdu věřím každé trefě,“ řekl. „Pokud mi to bude chybět, nevadí.“

Alcaraz zaznamenal 19 vítězných bodů a uznal 10 nevynucených chyb, přičemž udržoval Medveděva vyrovnanou konzistentní kombinací podání, střely a patu. Dorostenec nečelil brejku, zatímco úvodník postoupil 3:0 v prvním setu a 4:0 ve druhém.

„V čem jsem velmi dobrý, je nevyvíjet tlak, jen hrát potichu,“ řekl Alcaraz. „Proto předvádím skvělou úroveň, protože mám pocit, že nemám tlak. Bavím se. Hraji uvolněně.“

Medveděvova vítězná série skončila na 19 zápasech. Ke svému titulu se vrátil v únoru v Rotterdamu. Poté vyhrál turnaje v Dauhá a Dubaji.

READ  Summers, Tulaneův průvodce Čínou | sportovní

Alcaraz řekl svému soupeři: „Chci vám poblahopřát k práci, kterou jste odvedli v posledních několika měsících.“ „Vyhrát tři tituly v řadě a dostat se zde do finále je neuvěřitelný úspěch.“

Alcaraz a Rybakina vydělali za své výhry každý 1 262 220 $.

Rybakina si přenesla dynamiku ze semifinálového rozčilení s nejvýše nasazenou Igou Swiatekovou do finále a porazila Sabalenkovou poprvé v pěti zápasech kariéry.

Utkání poprvé ve vznikající rivalitě neprošlo třemi sety. Sabalenková ušla daleko, aby porazila Rybakina ve finále Australian Open v lednu. V tomto zápase Sabalenková vypálila 17 es a od setu se shromáždila, aby získala svůj první grandslamový titul.

Tentokrát měl 10. nasazený Rybakina sedm es, zatímco nasazená dvojka Sabalenka se dopustila 10 dvojchyb. Sabalenka získal pouze 11 ze svých 35 sekundových bodů podání.

„Řekla bych, že jsem byla svým zveřejněním velmi zklamaná, a tak jsem se vrátila ke starým zvykům,“ řekla. „Trochu jsem přeháněl a nebyl jsem přítomen u prvních dvou her druhého setu.“

Rybakina se ve druhém setu prosadila 2-0, 5-2, než vyřadila Sabalenkovou 5-4. Ale Rybakina vyhrála za něco málo přes dvě hodiny.

„Tento tiebreak byl opravdu epický, se všemi těmi chybami a dvojitými nervy,“ řekl Rybakina. „Nakonec to bylo jen zaměření na každý bod a snažit se bojovat až do konce.“

Rybakina letos zlepšila svůj zápasový rekord na 16-4; Sabalenka propadla 17-2.

„Tahle těžká prohra mě bude víc motivovat, protože nerad prohrávám ve finále,“ řekl Sabalenka. „Tohle je nejhorší.“

Rybakina, současná wimbledonská šampionka, během vítězného ceremoniálu řekla davu, že to bylo poprvé, co porazila Sabalenkovou.

Sabalenka přistoupila, vzala mikrofon a řekla: „Ujistím se, že to bylo poslední.“

Pak jsem se usmál.

READ  Náhled: Česká republika vs Bělorusko

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *