Můj tip číslo jedna je udržovat svůj mozek bystrý

Můj tip číslo jedna je udržovat svůj mozek bystrý

Dr. Howard Tucker praktikuje medicínu od roku 1947.

Obrázek: Austin Tucker pro „What’s Next?“

výzkum Ukazuje to souvislost mezi odchodem do důchodu a zvýšeným poklesem kognitivních funkcí – proto jsem ještě neodešel do důchodu.

Již dříve jsem byl jmenován nejstarším praktickým lékařem na světě Guinessova kniha rekordů. Sarah, moje manželka, které je 66 let, se ve svých 89 letech stále věnuje psychoanalýze a psychiatrii.

Moje práce vyžaduje, abych si zopakoval řadu lékařských témat a přemýšlel o problémech. Držet krok s nejnovějším vývojem v neurovědách zaměstnává mou mysl.

Dobrovolnictví, koníček a učení se novým dovednostem může poskytnout skvělou duševní stimulaci. Ve svých časných šedesátých letech jsem například v noci navštěvoval právnickou fakultu poté, co jsem vykonával lékařskou praxi na plný úvazek. Složila advokátní zkoušku v Ohiu ve věku 67 let.

výzkum Poznamenal, že silné vztahy mohou pomoci zachovat naši paměť a kognitivní funkce.

Bohužel v mém věku mnoho mých blízkých přátel, rodinných příslušníků a kolegů zemřelo. Ale mám to štěstí, že mi moje práce umožňuje budovat vztahy s mými mladšími kolegy.

Sarah a já považujeme za prioritu mít večeři s lidmi v naší komunitě.

Nejméně dvakrát týdně jíme s dcerou a jejím manželem a mým synem a jeho ženou. Rádi zkoušíme nové restaurace i s přáteli a kolegy.

Když nečtu o nejnovějším vývoji a léčbě v neurovědách, rád čtu biografie a detektivky.

Být ponořený do dobré knihy, beletrie nebo literatury faktu, vyžaduje, aby váš mozek zpracoval velký kus nových informací. Myslím, že tohle je klíč k udržení bystré mysli.

Dr. Howard Tucker Je to neurolog z Clevelandu ve státě Ohio a jmenoval se „Vedoucí praktický lékař″ podle Guinessovy knihy rekordů. Po získání právnického titulu a složení advokátní zkoušky v Ohiu ve svých pozdních 60 letech sloužil jako náčelník neurovědecké divize pro Atlantickou flotilu během korejské války. A Celovečerní dokument O Dr. Tuckerovi ve spolupráci s prof kampaň na podporu filmu. následuj ho tik takA Instagram A Facebook.

Nenechte si ujít:

Chcete být chytřejší a úspěšnější se svými penězi, svou prací a svým životem? Přihlaste se k odběru našeho nového newsletteru zde

Získejte CNBC zdarma Průvodce investováním Warrena Buffettakterá shrnuje nejlepší rady miliardáře číslo 1 pro běžné investory, co dělat a co ne, a tři klíčové principy investování do jasného a jednoduchého návodu.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *