Český lid začíná utahovat zámky, aby kontroloval vzestup COVID

PRAHA 1. března (Reuters) – Česká republika v pondělí zpřísnila zamykací operace a pozastavila přítomnost policie v celé zemi, protože vláda bojuje s nejhorším vypuknutím epidemií COVID-19.

Premiér Andrzej Babis minulý týden oznámil drastická opatření s tím, že nemocnice jsou na pokraji kolapsu, protože počet pacientů v kritickém stavu vzrostl na rekordní hodnoty.

Bobbis čelil kritice, že opatření nebyla adekvátní, protože továrny byly otevřené. Přirovnává to k veřejné frustraci nad zámky, které jsou od října často uzavřeny pro obchody, restaurace a zábavu, které nejsou zásadní.

„Lidé dnes nechtějí mít pravidla, proto je zde COVID. Možná to pomůže,“ řekl před prázdnou stanicí v Praze strojvedoucí Pavel Novotný.

10,7 milionu zemí mělo minulý týden nejvyšší míru osobní infekce na světě, což je podle našeho globálního datového webu 11krát více než v Německu.

Nová omezení omezující lidi v cestování do jejich rodných měst a okresů – s výjimkou pracovních cest nebo jiných výjimek – začala v pondělí, přesně rok od zjištění první infekce koronovým virem v zemi.

Asi 26 000 policistů a 3 800 vojáků bylo zastaveno kvůli prosazení třítýdenního rozkazu.

Bobby a někteří ministři odmítli výzvy k zastavení průmyslu. Společnosti by místo toho měly otestovat pracovníky.

„Pokud se celý průmysl uzavře, exportní společnosti přijdou o kontrakty a nakonec zkrachují a bude zde spousta nezaměstnaných,“ řekl Bobbis v neděli pro CNN Prima News.

Když začala epidemie, země přijala drastická opatření. Největší výrobci byli několik týdnů nečinní, což stálo ekonomiku.

K nedávnému rozmachu přispěly nové kmeny viru, například britský. Pomalé očkovací role také nepomáhají.

V lednu a únoru bylo 8 531 úmrtí souvisejících s vládami, stejně jako v předchozích 10 měsících. Počet obětí je nyní 20 469. (Hlášení Giri Schesell a Robert Mueller, Jason Howet; kompilace Emilia Chithol-Modaris)

READ  Klub českého dědictví se schází, slaví Vánoce předčasně | Život

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *