Boris Becker porazil Evana Lendla, aby bránil korunu

V roce 1985 ohromil mladý Němec Boris Becker celý tenisový svět tím, že se ve věku 17 let stal nejmladším a prvním nehodnoceným šampionem ve Wimbledonu! Jedná se o jeden z nejvýznamnějších úspěchů v historii hry a Boris musel o rok později čelit ještě obtížnějšímu úkolu, protože musel dokázat, že titul nebyl jednorázovým zázrakem.

Becker to prošel ve velkém stylu v roce 1986, když prohrál jen dva sety v sedmi obhajobách titulu a stal se dvojnásobným vítězem nejslavnější tenisové události, než dosáhl 19 let! Jednalo se o 100. ročník Wimbledonu a před semifinále došlo k překvapivým výsledkům, kdy v semifinále nebyli Američané poprvé od roku 1970 a byli zde čtyři Evropané, což se od roku 1909 nestalo!

Jan Borotra, nejstarší přeživší šampión ve Wimbledonu, předal trofej Borisovi, zatímco Don Badge a Fred Perry byli také na stánku během setkání o titul. V závěrečném zápase 6. července Boris vyřadil světovou jedničku 1 Evan Lendl 6-4, 6-3, 7-5 za dvě hodiny a dvě minuty v soutěži o podání a střelu, která nenechala prostor pro další prodloužené výměny.

Boris měl 94 bodů, jen devět před Evanem, a oba měli devět bodů zlomu. Němec přeměnil pět branek, zatímco Lendl vstřelil jen dva a v rozhodujících okamžicích ztratil převahu, aby zůstal s prázdnýma rukama v dalším významném finále.

Oba hráči se při každé příležitosti vrhli vpřed, každý s více než 70 body. Jednalo se o vysoce kvalitní soutěž s méně než 30 neúmyslnými fauly kombinovanými s rychlými výměnami, kde téměř 80% bodů skončilo s maximálním počtem tří střel a pouze tři bazény prošly šestým úderem!

Becker musel od začátku kopat hluboko a v první hře se vyhýbal třem bodům zlomu, než Lendl našel způsob, jak bekhendem do vítězné šňůry zajistit přestávku na 2: 2. Baker vypukl na místě, aby získal duševní výhodu, a opakoval v 5-4, aby uzavřel úvodní hru.

READ  Liverpool po přestupové misi zintenzívnil pronásledování Hluzika

Boris Becker porazil ve finále Wimbledonu 1986 Evana Lendla ve dvou setech.

Boris zasáhl dva vítěze a zahájil tento zápas a chyby Lendla přinutily konec první části zápasu. Čech měl problémy s podáním na začátku druhého setu, než získal bod zlomu v pátém zápase, ale byl odmítnut jemným útokem mladíka, který zůstal na pozitivní straně skóre.

Stejně jako ve zbytku zúčtování využil Boris své šance mnohem lépe než Ivan a v osmé hře prolomil, aby získal výhodu 5: 3. Becker držel lásku v dalším setu, aby zajistil set 6-3, ztratil pouze šest bodů za úvodním výstřelem a vzdalil se od obrany titulu.

Lendl se snažil zůstat v klidu a soustředěný, ve druhé hře třetího setu prolomil vedení 4: 1 a ve svých prvních třech zápasech na podání ztratil jen dva body. Becker zvedl úroveň, aby znovu utáhl brejk v Sedmé hře, a o několik minut později se dobře držel, aby vyrovnal skóre na 4: 4.

Čech prolomil v posledních třech hrách 30-30 po rozbití Beckera, ale nedokázal využít další příležitosti a zvýšit svoji výhodu, protože tenhle brejk proti sobě nestačil na to, aby ho udržel v bezpečí až do konce setu.

Evan zůstal v devátém zápase zamilovaný a přinutil Beckera zůstat ve skupině a dostal obrovskou šanci prolomit Němce a snížit celkový deficit. Lendl se ujal vedení 40: 0 se třemi vítězi, než Becker vystřelil tři, aby jej svázal zpět.

Získal další dva body a udělal zásadní zpoždění, aby vyrovnal skóre na 5: 5 a poslal veškerý tlak zpět na Lendla. svět ne. 1 to nemohl zvládnout a ztratil podání, aby posunul Borise vpřed. Evan popadl své první dva body ve 12. druhé etapě, než Becker získal jeden z nejlepších bodů ve Wimbledonu, aby skóroval dokonce na 30-30, uzavřel dohodu se dvěma vítězi podání a oslavoval zápletky Wimbledonu. .

READ  Vítání očkovaných Evropanů - Bloomberg

Toto bylo desáté velké finále náladového Čecha, který stále stojí pouze na třech titulech, což se chystal změnit na následujících významných událostech.

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."