SpaceX vypouští na vesmírnou stanici mravence, avokádo a robota

Tento snímek s dlouhou expozicí ukazuje start rakety SpaceX Falcon 9 na misi zásobování NASA na mezinárodní vesmírnou stanici z Pad 39A v Kennedyho vesmírném středisku, při pohledu z nedělního ostrova Merritt Island na Floridě. (Malcolm Dánsko, Florida dnes prostřednictvím AP)

CAPE CANAVERAL, Florida – Náklad mravenců, avokáda a robotické paže v lidské velikosti odletěl v neděli směrem k Mezinárodní vesmírné stanici.

Dodávka – která má dorazit v pondělí – je 23. společností NASA za necelé desetiletí.

Z Kennedyho vesmírného střediska NASA odletěla na oblohu před úsvitem recyklovaná raketa Falcon. Po zvednutí kapsle Dragon první stupeň posilovače přistál svisle na nejnovější oceánské platformě SpaceX, přezdívané „A Shortfall of Gravitas“. Zakladatel SpaceX Elon Musk navázal na svou tradici pojmenování vylepšených záchranných lodí na počest zesnulého spisovatele sci -fi Iana Banksa a jeho série Kultura.

Drak nese více než 4800 liber (2170 kilogramů) zásob a experimentů, čerstvých potravin včetně avokáda, citronů a dokonce i zmrzliny pro sedm astronautů na vesmírné stanici.

Skautky vysílaly jako testované subjekty mravence, garnáty a rostliny, zatímco vědci z University of Wisconsin-Madison zasévali semena z řeřichy myší, malé kvetoucí byliny používané v genetickém výzkumu. Beztížné budou také vzorky betonu, solárních článků a dalších materiálů.

Experimentální robotická ruka japonské startovací společnosti se mezitím pokusí propojit prvky při svém orbitálním startu a provádět další rutinní práce, které obvykle provádějí astronauti. První testy budou provedeny uvnitř vesmírné stanice. Budoucí modely Gitai Inc. Vydáte se do prázdnoty vesmíru, abyste mohli provádět satelitní práce a další opravy.

Dodal, že již v roce 2025 by kombinace těchto zbraní mohla pomoci vybudovat měsíční základny a vytěžit měsíc na cenné zdroje.

SpaceX muselo zanechat některé experimenty kvůli zpožděním způsobeným COVID-19.

Byl to druhý pokus o spuštění. Nepříznivé počasí překazilo sobotní nabídku.

Jakmile program raketoplánů v roce 2011 skončil, obrátila se NASA na SpaceX a další americké společnosti, aby dopravily náklad a posádky na vesmírnou stanici.

Obrázky

Související příběhy

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

READ  Mapa rizik CDC COVID: Okres Cook by mohl uvolnit vedení masky, protože data ukazují „významný“ přenos COVID-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *