Hurikán Martin postupuje dále na severovýchod; Lisa klesla

Hurikán Lisa byl ve čtvrtek snížen na tropickou tlakovou níž, den poté, co dopadl na pevninu jihozápadně od Belize City jako šestý hurikán sezóny.

Očekává se, že hurikán Martin, který se také vytvořil ve středu, se ve čtvrtek v severní části centrálního Atlantiku stane „velkým a silným“ extratropickým hurikánem, uvedlo v poradní zprávě Národní centrum pro hurikány.

Odborníci také sledují dvě oblasti v Atlantském oceánu kvůli možným bouřím, z nichž jedna by se podle Hurricane Center mohla začátkem příštího týdne rozvinout v tropickou bouři.

Martin měl ve čtvrtek v 11:00 maximální vítr o rychlosti 85 mph a pohyboval se severovýchodně rychlostí 48 mph 730 mil východně-jihovýchodně od Newfoundlandu v Kanadě. Podle nejnovějších doporučení Centra pro hurikány se očekává, že Martin v příštích několika hodinách přejde do silného extratropického systému.

Hurricane Center uvedlo, že od 8:00 byla Lisa slabou tropickou bouří s maximálním větrem o rychlosti 40 mil/h a pohybující se na západ rychlostí 10 mil/h. V 11 hodin Lisa zeslábla nad Mexikem do tropické deprese.

Očekává se, že se Lisa vrátí přes vodu, vstoupí do zálivu Campeche u mexického poloostrova Yucatán, přičemž bude nadále slábnout.

Meteorologové také sledují možnou třetí bouři, oblast nízkého tlaku v jihozápadním Atlantiku. Centrum pro hurikány ve svém posledním varování uvedlo, že se může přesunout do východního Karibiku a rozvinout se začátkem příštího týdne. Při pohybu na severozápad má 30% šanci na rozvoj.

READ  Severní Korea posílá válečná letadla poblíž hranic s Jižní Koreou

Druhá oblast nízkého tlaku nacházející se několik set mil severovýchodně od Bermud měla pouze 10% šanci na rozvoj.

Kromě Lisy a Martina monitoruje Národní centrum pro hurikány dvě oblasti v Atlantském oceánu kvůli potenciálním bouřím.

V této sezóně se zatím vyskytly dva velké hurikány, tedy kategorie 3 nebo vyšší.

NOAA očekávání Než 30. listopadu oficiálně skončí hurikánová sezóna, vytvoří se nejméně čtyři další hurikány.

Další bouří, která se zformuje, bude Nicole.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.