„Práce, kterou je třeba udělat“ po prohře v místních volbách – Rishi Sunak

„Práce, kterou je třeba udělat“ po prohře v místních volbách – Rishi Sunak
  • Napsal Sam Francis
  • Politický zpravodaj, BBC News

Rishi Sunak odmítl výzvy ke změně kurzu po špatných výsledcích místních voleb s tím, že může dosáhnout „pokroku“ u voličů před všeobecnými volbami.

Premiér poprvé od odhalení plného rozsahu ztrát Konzervativní strany označil ztrátu 470 členů rady za „hluboké zklamání“.

Konzervativci si lízají rány po sérii porážek v místních volbách. Poté, co byly v neděli sečteny konečné hlasy, konzervativci ztratili kontrolu nad 10 radami, více než 470 křesly v radách a symbolickou ztrátou starosty West Midlands Andy Street.

Strana také ztratila 10 policejních a zločineckých komisařů ve prospěch labouristů, což představuje potenciálně velkou ránu pro konzervativce, pokud chtějí zaměřit svou příští volební kampaň na zákon a pořádek.

Zdálo se, že poprvé uznal, že jeho strana by mohla ztratit většinu, a Sunak řekl, že výsledky místních voleb „naznačují, že směřujeme k zavěšenému parlamentu, v němž budou labouristé největší stranou“.

Premiér řekl The Times: „Podpora Keira Starmera v Downing Street ze strany Skotské národní strany, Lib Dems a Strany zelených by byla pro Británii katastrofou.

„Země nepotřebuje další politické vyjednávání, ale akci.“

Dodal: „Je třeba udělat práci a dosáhnout dalšího pokroku a jsem rozhodnutý, že se sejdeme jako skupina a ukážeme Britům, že poskytujeme to, co jim nabízíme.“

Jeho komentáře odrážejí analýzu předního psychologa profesora Michaela Thrashera pro Sky News, která naznačila, že labouristé by ve všeobecných volbách získali 294 křesel.

Tato prognóza, kterou někteří odborníci na průzkumy odmítli, použila výsledky místních voleb k odhadu celostátního odhadu podílu hlasů ve všeobecných volbách.

Také nebere v úvahu, co by se mohlo stát ve Skotsku, místo toho využívá výsledky všeobecných voleb v roce 2019, zatímco se očekává, že labouristé si tam letos povedou mnohem lépe.

Ministryně zdravotnictví Maria Caulfieldová připustila, že kolem této předpovědi existují „varování“.

Tvrdila však, že výsledky z minulého týdne ukázaly, že bývalí voliči konzervativců raději zůstali doma, než aby přešli k labouristům, a „chtějí důvod, aby nás volili“.

Labouristická strana popřela, že by v příštích všeobecných volbách očekávaných v druhé polovině letošního roku plánovala navazovat spojenectví s jinými stranami, aby mohla sestavit vládu.

Volební koordinátor labouristů Pat Macfadyen v nedělním programu BBC s Laurou Kuenssbergovou řekl, že nyní existuje „pocit víry“, že by jeho strana mohla vyhrát.

Ocenil „ohromné“ volební výsledky strany, zejména vítězství ve volbách starosty West Midlands, které podle něj „předčilo naše očekávání“.

„Když se lidé podívají na Labouristy nyní, mohou vidět změněnou stranu ve srovnání s tím, co bylo před několika lety,“ řekl McFadden.

Video vysvětlení, SLEDUJTE: Braverman říká, že lituje, že podpořila Sunaka na post premiéra

Bývalá ministryně vnitra Suella Bravermanová v neděli řekla, že Sunakův plán „nefunguje“.

Paní Bravermanová řekla BBC: „Není možné skrývat skutečnost, že to byly pro konzervativce otřesné volební výsledky.

Dodala, že Sunak musí „změnit kurz“ směrem k pravicovější politice, aby získal zpět voliče konzervativců, kteří „stávkovali“.

Navzdory své časté kritice premiéra paní Bravermanová nevyzvala k výměně Sunaka s tím, že by bylo „nemožné“ změnit vůdce s blížícími se všeobecnými volbami.

Paní Bravermanová patří k mnoha konzervativním hlasům, které vystoupily, aby obhajovaly posun v politice doprava ve světle bezútěšných výsledků místních voleb.

Miriam Katesová, spolupředsedkyně neokonzervativní skupiny složené převážně z poslanců „červené zdi“, ze sestavy strany pro rok 2019, uvedla, že její strana musí plnit „patriotismus a národní bezpečnost“, aby se vyhnula pádu do „propasti“. .

Psaní v telegrafuKeats vyzval Sunaka, aby ignoroval politiku, která „slouží mezinárodní elitě“, a místo toho se zaměřil na výrazné snížení imigrace a reformu plánovacích zákonů, aby podpořil výstavbu domů.

Lord David Frost, hlavní britský vyjednavač pro brexit, řekl, že věří, že je příliš pozdě zachránit Konzervativní stranu před „volební porážkou v příštích všeobecných volbách“.

Lord Frost řekl, že k záchraně strany musí Sunak provést „další daňové škrty, další škrty ve výdajích“ a „vážný útok na čisté nulové zatížení“.

Damian Green, předseda skupiny konzervativních poslanců Jeden národ, však řekl: „Navrhovat, že to, co musíme udělat, je posunout se doprava, je tváří v tvář voličům iracionální.

Bývalý první tajemník v pořadu Westminster Hour stanice BBC Radio 4 řekl: „Jen bych poznamenal, že křesla jsme ztratili v posledních dnech – prohráli jsme se stranami, které byly po naší levici.“

Šéf Konzervativní strany Richard Holden ve stejném programu řekl, že voliči chtějí, aby strana představila „jasnou vizi pro zemi“.

„Myslím, že je příliš shovívavé mluvit sami se sebou a mluvit o sobě právě teď,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *