Boris Becker porazil Evana Lendla, aby bránil korunu

V roce 1985 ohromil mladý Němec Boris Becker celý tenisový svět tím, že se ve věku 17 let stal nejmladším a prvním nehodnoceným šampionem ve Wimbledonu! Jedná se o jeden z nejvýznamnějších úspěchů v historii hry a Boris musel o rok později čelit ještě obtížnějšímu úkolu, protože musel dokázat, že titul nebyl jednorázovým zázrakem.

Becker to prošel ve velkém stylu v roce 1986, když prohrál jen dva sety v sedmi obhajobách titulu a stal se dvojnásobným vítězem nejslavnější tenisové události, než dosáhl 19 let! Jednalo se o 100. ročník Wimbledonu a před semifinále došlo k překvapivým výsledkům, kdy v semifinále nebyli Američané poprvé od roku 1970 a byli zde čtyři Evropané, což se od roku 1909 nestalo!

Jan Borotra, nejstarší přeživší šampión ve Wimbledonu, předal trofej Borisovi, zatímco Don Badge a Fred Perry byli také na stánku během setkání o titul. V závěrečném zápase 6. července Boris vyřadil světovou jedničku 1 Evan Lendl 6-4, 6-3, 7-5 za dvě hodiny a dvě minuty v soutěži o podání a střelu, která nenechala prostor pro další prodloužené výměny.

Boris měl 94 bodů, jen devět před Evanem, a oba měli devět bodů zlomu. Němec přeměnil pět branek, zatímco Lendl vstřelil jen dva a v rozhodujících okamžicích ztratil převahu, aby zůstal s prázdnýma rukama v dalším významném finále.

Oba hráči se při každé příležitosti vrhli vpřed, každý s více než 70 body. Jednalo se o vysoce kvalitní soutěž s méně než 30 neúmyslnými fauly kombinovanými s rychlými výměnami, kde téměř 80% bodů skončilo s maximálním počtem tří střel a pouze tři bazény prošly šestým úderem!

Becker musel od začátku kopat hluboko a v první hře se vyhýbal třem bodům zlomu, než Lendl našel způsob, jak bekhendem do vítězné šňůry zajistit přestávku na 2: 2. Baker vypukl na místě, aby získal duševní výhodu, a opakoval v 5-4, aby uzavřel úvodní hru.

READ  Arshad Nadeem je po příjezdu do Pákistánu srdečně vítán

Boris Becker porazil ve finále Wimbledonu 1986 Evana Lendla ve dvou setech.

Boris zasáhl dva vítěze a zahájil tento zápas a chyby Lendla přinutily konec první části zápasu. Čech měl problémy s podáním na začátku druhého setu, než získal bod zlomu v pátém zápase, ale byl odmítnut jemným útokem mladíka, který zůstal na pozitivní straně skóre.

Stejně jako ve zbytku zúčtování využil Boris své šance mnohem lépe než Ivan a v osmé hře prolomil, aby získal výhodu 5: 3. Becker držel lásku v dalším setu, aby zajistil set 6-3, ztratil pouze šest bodů za úvodním výstřelem a vzdalil se od obrany titulu.

Lendl se snažil zůstat v klidu a soustředěný, ve druhé hře třetího setu prolomil vedení 4: 1 a ve svých prvních třech zápasech na podání ztratil jen dva body. Becker zvedl úroveň, aby znovu utáhl brejk v Sedmé hře, a o několik minut později se dobře držel, aby vyrovnal skóre na 4: 4.

Čech prolomil v posledních třech hrách 30-30 po rozbití Beckera, ale nedokázal využít další příležitosti a zvýšit svoji výhodu, protože tenhle brejk proti sobě nestačil na to, aby ho udržel v bezpečí až do konce setu.

Evan zůstal v devátém zápase zamilovaný a přinutil Beckera zůstat ve skupině a dostal obrovskou šanci prolomit Němce a snížit celkový deficit. Lendl se ujal vedení 40: 0 se třemi vítězi, než Becker vystřelil tři, aby jej svázal zpět.

Získal další dva body a udělal zásadní zpoždění, aby vyrovnal skóre na 5: 5 a poslal veškerý tlak zpět na Lendla. svět ne. 1 to nemohl zvládnout a ztratil podání, aby posunul Borise vpřed. Evan popadl své první dva body ve 12. druhé etapě, než Becker získal jeden z nejlepších bodů ve Wimbledonu, aby skóroval dokonce na 30-30, uzavřel dohodu se dvěma vítězi podání a oslavoval zápletky Wimbledonu. .

READ  Neočekáváme úplné oživení ekonomiky do konce roku 2022 - chorvatský ministr financí

Toto bylo desáté velké finále náladového Čecha, který stále stojí pouze na třech titulech, což se chystal změnit na následujících významných událostech.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.