Hraní jazzu v bývalém sovětském jaderném arzenálu

Hraní jazzu v bývalém sovětském jaderném arzenálu

Na jaře ve slavné newyorské Carnegie Hall hrála swingová kapela Johna Schmigmatera.

Reklamní

Nyní hrají hluboko pod zemí v bývalém sovětském jaderném arzenálu jménem Zavor 51 v České republice. Atomové muzeum.

Leží hluboko v lesích Brady Highlands, které byly v letech 1968 až 1990 zcela pod sovětskou vojenskou kontrolou a žádný český občan se k němu nesměl přiblížit.

„Akustika tady v Atom Museum je fantastická. Baví nás tady hrát a líbí se mi myšlenka přeměnit jaderné arzenály po celém světě na jazzové kluby.“ John Schmigmater řekl Euronews.

Jeho koncerty jsou částečně zaměřeny na informování veřejnosti o nebezpečí jaderných zbraní a místo je jedním z dvaceti čtyř jaderných arzenálů ve východní Evropě a jediným na světě přístupným veřejnosti.

ScuttLuna a DochkBalistická střela krátkého doletu připojená k válečným lodím byla vypuštěna za dvě hodiny a dvacet minut a dosáhla evropských měst včetně Mnichova, Frankfurtu a Stuttgartu.

Během studené války byly jaderné zbraně devíti jaderně schopných národů – Spojeného království, Francie, Spojených států, Sovětského svazu, Číny, Indie, Pákistánu, Jižní Afriky a Izraele – schopny zničit svět 18krát. přes.

„Muzeum bylo založeno, aby varovalo budoucí generace před tím, co dělali naši otcové a dědové, a aby se to už nikdy neopakovalo,“ řekl Schmigmater.

READ  Český hurikán zabil tři, bouře | Canberra Times

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *