Nejlépe postavené Krejčíková a Siniaková vyhrály čtyřhru žen

MEMBOURNE – Nejlépe hodnocené Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková udělaly další významný krok v partnerství, které začalo v juniorských kategoriích, když vyhrály v neděli na Australian Open žen čtyřhru 6-7 (3), 6-4, 6-4 od nenasazené Anny Danilinové a Beatriz Haddad Maia.

Česká dvojice si připsala svůj první titul na Australian Open, jeden Wimbledon a dva French Open se posunuly o krok blíže kariérnímu grandslamu ve čtyřhře. Jsou také olympijskými vítězi.

Loni byly finalistky v Melbourne, ale prohrály 6-2, 6-3 s Elise Mertensovou a Arynou Sabalenkovou. Krejčíková měla letos v Melbourne také nejlepší formu ve dvouhře, než ve čtvrtfinále nečekaně propadla s Madison Keysovou.

Nejlepší nasazené hráče naplno natáhli Danilina z Kazachstánu a Haddad Maia z Brazílie, kteří dali dohromady své partnerství před necelým měsícem a před nedělí byli v devíti zápasech neporaženi. Vyhráli titul ve čtyřhře v Sydney Classic, než spolu absolvovali svůj první grandslamový turnaj.

Inzerát

Danilina a Haddad Maia se staly prvním párem, který v Melbourne sebral set Krejčíkové a Siniakové a udržely finále naživu 2 hodiny a 42 minut, než nakonec podlehly.

Vypilovaný partnerský vztah Krejčíkové a Siniakové byl v neděli občas škrábavý, než je prosadily zkušenosti. Siniaková byla v prvních dvou setech aktivnější, Krejčíková se zdála nezvykle zaseknutá na základní čáře a méně pohyblivá než obvykle u sítě.

Krejčíková se v závěrečném setu prosadila a vyprodukovala mnoho klíčových bodů, důrazně středem kurtu, zatímco Siniaková křižovala přes síť a volejem spojky.

Siniaková podávala na zápas za stavu 5:2 ve třetím setu, ale Danilina a Haddad Maiaová, což nelze popřít, její podání prolomili.

Haddad Maia držela podání před jásajícími fanoušky mávajícími vlajkami Brazílie, než si Krejčíková zajistila výhru na podání.

„Odehráli jste dva skvělé turnaje a já doufám, že spolu budete pokračovat a doufám, že budeme mít více takových soubojů, protože je mi opravdovým potěšením sdílet s vámi kurt,“ řekla Krejčíková. „Jsi opravdu úžasný.

READ  Sportovní šortky Darren; Sobota 13. srpna

Inzerát

„Chci také poděkovat svému partnerovi za to, že se mnou hrál velmi, velmi dlouho. Jsem tak šťastný, že spolu stále tak dobře spolupracujeme a naše spolupráce jde jen nahoru, takže z toho mám opravdu radost a těším se na další dobrodružství.“

Siniaková poděkovala Krejčivokové za podporu v nedávných těžkých časech.

„Děkuji, že jste na mě tvrdě tlačili a pomáhali jste mi a byli jste na kurtu jen na mé straně,“ řekla.

Nejlepší nasazené hráčky zaostávaly v prvním setu, když bylo ve třetí hře prolomeno podání Siniakové. Vyrovnaly, Danilinu brejkly v osmé hře a Siniaková i Danilinová znovu ztratily podání, než set šel do tiebreaku.

Danilina a Haddad Maia vyhráli prvních šest bodů v tiebreaku a pohodlně se drželi, aby získali set.

Haddad Maiaová ztratila podání v úvodní hře druhého setu a Krejčíková a Siniaková si tuto výhodu udržely a vyrovnaly stav utkání. Také zlomili Haddad Maia a získali brzkou výhodu v rozhodujícím setu, než se jejich nenasazení soupeři bránili a prodloužili zápas.

Inzerát

Haddad Maia už zažila finálovou prohru proti Krejčíkové a Siniakové, s dvojicí prohrála ve finále French Open juniorek.

„Tento týden jsme spolu neměli znovu hrát,“ řekla na adresu Daniliny. „Myslím, že jsme ve všech zápasech hráli nejlépe, jak jsme mohli. Myslím, že jsme měli osm zápasů ve třetím setu, takže jsme dali všechno a jsem velmi hrdý, že se s vámi mohu učit.

„Gratulujeme Barboře a Katarině“. Hrál jsem s tebou před 10 lety ve finále juniorů Roland Garros a také jsem prohrál. Ale celé ty roky odvádíte dobrou práci.“

Danilina byla hvězdou na Floridské univerzitě, vyhrála titul NCAA s Florida Gators, než v roce 2018 promovala s ekonomickým titulem.