Horský cyklista Anton Cooper je potěšen zahájením kampaně Světového poháru

Anton Cooper byl se začátkem nové mezinárodní sezóny horských kol spokojen.

Ross Bell Pictures

Novozélandský šampion v běhu na horských kolech Anton Cooper se na světovém poháru UCI silně vrátil a v úvodním kole v Německu obsadil šesté místo.

26letý mladík zastihl poslední na stupních vítězů ve sprintu s britskou vycházející hvězdou Tomem Bedcockem stoupajícím přes pole pro 155 lidí.

Cooper Trek Factory Racing pro první dvě kola zaostal za první sadou, než se v působivém výkonu ponořil do přední skupiny.

Byl na pátém místě s přední sadou, dokud vůdci během posledních dvou kol nehromadili tlak, a skončil pouhých sedm sekund za Francouzem Victorem Kuritzkym, který porazil rychlého olympijského šampiona Nina Shortera.

* Le Race dosáhl rekordního vítězství v Christchurch Cycling Champion
* Anton Cooper, cyklista v horách Kiwi, utrpěl zranění šourku „Buck Shelford“

„Je to můj nejlepší začátek sezóny Světového poháru. Způsob, jakým jsem jel v tomto kvalitním poli, je slibný způsob, jak začít rok. Toto je můj první závod Světového poháru a jediným dalším závodem byl národní závod v únoru,“ řekl Cooper Spokojeni.

„Hloubka ostrosti byla šílená a pokud jste byli o procentní bod daleko, vrátili byste se přes pole. Musíte mít dobrý den každý den, když se účastníte mistrovství světa.

„Mým cílem při vstupu byla první desítka, takže být velmi blízko mi dává skutečnou sebevědomí. Důležité je zde opakovat tento druh výkonu. Ukazuje se, že jsem schopen této úrovně výkonu.“

„Teď se musím řádně vzchopit. Zítra jsme na cestě, abychom se vydali do Nového Města, a musím udělat věci správně, abych se dostal do pozice, abych se kvalifikoval na další silný výkon.“

READ  Dva golfisté Longhornu se tento týden utkají na velkých akcích
Horský cyklista Sam Jies převzal zlatou medaili z her Commonwealthu na 67. místě v Německu.

Diane Manson / Getty Images

Cuper skončil v závěrečném kole na brutální trati v Alpstadtu, jeden ze dvou závodů světového poháru UCI, který dokončil kvalifikaci na olympijské hry v Tokiu, silný v závěru ve sledovací skupině.

Závodník ze severu Canterbury Ben Oliver, který začal v 10. třídě, oslnil silného umělce, aby postoupil na 37. místo, zatímco vítěz her Commonwealthu Sam Jesse, profesionál Albicen Phoenix, skončil 67. po startu 117. místa na přeplněném stadionu, který byl nucen chodit vytěsnění.

Oba jezdci budou těžit ze zlepšených startovních pozic v příštím druhém kole Světového poháru v Novém Městě na Moravě v České republice, posledním olympijském kvalifikačním podniku.