Zheng Qinwen & Zhang Zhizhen pečeť vítězství Čína | ATP Tour

Zheng Qinwen & Zhang Zhizhen pečeť vítězství Čína |  ATP Tour

30. prosince 2023

Dobré obrázky

Zhang Zichen v akci v sobotu v Perthu.
Od personálu ATP

Zheng Qinwen zaznamenal strhující remízu s Čínou na United Cupu 2024, když v sobotu v australském Perthu v australském Perthu porazil úřadující wimbledonskou šampionku České republiky Marketu Vondrousovou.

V prvním zápase kariéry mezi dvěma top 20 hráčkami se 21letá Zheng prosadila nad Vondroušovou po 1 hodině a 48 minutách hry. Zheng, nováček roku na okruhu WTA pro rok 2022 a nejlepší hráčka roku 2023, zajistila Číně nepřekonatelné vedení 2:0 v prvním baráži United Cup ve své zemi.

Zheng a kol Zhang Zizhen Čína pak vyhrála smíšenou čtyřhru 3:0. Vondrušovou s Lehkou porazily 6:1, 6:2.

Zheng, který momentálně sedí na světové 15. pozici, začal ve dvouhře senzační, když vyhrál 12 z prvních 13 bodů a dostal se do vedení 5:0. Světová sedmička Vondroušová si zachránila dva setboly, aby se vyhnula Bagelové, ale v dalším gemu Zheng proměnila svůj třetí setbol svým šestým forhendovým winnerem a poslala otvírák ven.

Vondroušová ve druhém setu otočila, přestože v úvodní hře zdvojnásobila své podání. Čech, který v červenci vyhrál svůj první grandslamový titul v All England Clubu, se ujal dlouhých rally a vyrovnal šestý zápas v následujících sedmi hrách.

Zheng však znovu získal svou agresivní hru a prošel rozhodujícím bodem, aby získal šesté vítězství v top 10 své kariéry. Zheng vyhrál 14 z posledních 16 bodů a ukončil zápas přesně tak, jak ho začal.

Předtím se Zhang v sobotu zapsal více do historie Číny, když zajistil své zemi první soutěžní vítězství na United Cupu. Sedmadvacetiletý hráč porazil Lehka 5-7, 6-3, 6-4.

READ  American Dairy Corporation expanduje v České republice a plánuje vývoj

Zhang si užil vynikající sezónu 2023. Stal se prvním čtvrtfinalistou ATP Masters 1000 z Číny, než se Pepperstone posunul na 52. místo žebříčku ATP. Na US Open porazil Caspera Rudda a stal se prvním Číňanem, který porazil soupeře z top 5.

Druhý den sezóny 2024 Zhang navázal tam, kde skončil proti Lehkovi v RAC Areně. V prudkém střetu svět ne. 58, udělal velké škrty v míči a postavil se blízko základní čáry, aby po dvou hodinách a 20 minutách zavelel k vítězství.