Zemětřesení v Mexiku: Po silném zemětřesení přechází riziko tsunami

Zemětřesení v Mexiku: Po silném zemětřesení přechází riziko tsunami

Zemětřesení udeřilo krátce po 13:00 EDT, s epicentrem poblíž pobřeží v řídce osídlené oblasti státu Michoacan, podle údajů US Geological Survey.

V nedaleké Colimě, asi 100 kilometrů (62 mil) od epicentra, byly hlášeny velmi silné otřesy schopné způsobit „střední“ škody, zatímco v Mexico City, vzdáleném asi 500 kilometrů (310 mil) byly hlášeny silné otřesy. na střední.

Místní zpravodajské kanály uvedly, že hasiči uzavřeli některé budovy v Mexico City pro veřejnost kvůli obavám ze zhroucení.

Jeden člověk přišel o život v nákupním centru v Manzanillo ve státě Colima poté, co spadl plot, uvedl prezident Lopez Obrador na sociálních sítích s odkazem na Jose Rafaela Ojedu Durana, ministra námořnictva.

Podle starostky města Claudie Sheinbaumové nebyly v Mexico City zatím zaznamenány žádné známé oběti ani škody.

Geologická služba Spojených států amerických (USGS) původně hlásila magnitudu zemětřesení na 7,6. Mexická Národní seismologická agentura později na tiskové konferenci v pondělí aktualizovala sílu na 7,7.

Podle US Geological Survey zasáhlo zemětřesení asi 37 kilometrů jihovýchodně od města Aquila, v hloubce asi 15,1 kilometrů (9 mil).

Varování před tsunami bylo původně vydáno bezprostředně po zemětřesení, ale od té doby bylo revidováno.

Tichomořské centrum pro varování před tsunami uvedlo, že hrozba tsunami „z velké části skončila“. Poslední údaje organizace také ukázaly pokles vlnových shromáždění.

Vlny až 3 metry (9,8 stop) měly dříve zasáhnout Mexiko a vyskytnout se podél tichomořského pobřeží Kolumbie, Kostariky, Ekvádoru, Salvadoru, Guatemaly, Hondurasu, Nikaraguy, Panamy a Peru.

Přišly zprávy 5. výročí zemětřesení v roce 2017 která v Mexico City zabila 216 lidí.

Americká geologická služba US Geological Survey v té době uvedla, že epicentrum zemětřesení o síle 7,1 stupně bylo 4,5 kilometru (2,8 mil) východně-severovýchodně od San Juan Raposo a 55 kilometrů (34,1 mil) jihozápadně od města Puebla ve státě Puebla.

READ  Australský premiér naznačuje konec „Covid Zero“

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *