Vzhledem k tomu, že Brazílie způsobila 500 000 úmrtí na COVID-19, protestující obviňují prezidenta: NPR

Demonstranti nesou nápisy, které v portugalštině znějí: „Vyhoďte hned! Bolsonaro ve vězení“, během sobotního protestu proti brazilskému prezidentovi Jairovi Bolsonarovi a jeho manipulaci s pandemií COVID-19.

Marcelo Cello / AFP


Skrýt titulek

Přepínač titulků التوضيح

Marcelo Cello / AFP

Demonstranti nesou nápisy, které v portugalštině znějí: „Vyhoďte hned! Bolsonaro ve vězení“, během sobotního protestu proti brazilskému prezidentovi Jairovi Bolsonarovi a jeho manipulaci s pandemií COVID-19.

Marcelo Cello / AFP

RIO DE JANEIRO (AP) – Protivládní demonstranti v sobotu vyšli do ulic ve více než tuctu měst po celé Brazílii, protože počet potvrzených úmrtí v zemi COVID-19 vzrostl na více než půl milionu – tragédie, kterou mnozí kritici obviňují z prezidenta Jayera . Bolsonarův pokus snížit nemoc.

Tisíce lidí se shromáždily v centru Ria de Janeira a mávaly vlajkami se slogany jako „Vypadněte z Bolsonara. Vláda hladu a nezaměstnanosti.“

“Brazílie zažívá zásadní překážku. Země byla příkladnou zemí očkování na světě. Máme instituce, které jsou široce uznávané, ale dnes jsme v smutné situaci,” řekla Isabella Gulgore, 20letá studentka, která se připojila organizace. Protest v Riu.

Další demonstranti nesli plakáty s nápisem „500 000 úmrtí. Je to jeho chyba,“ odkaz na Bolsonara.

Podobné shromáždění se konaly nejméně v 22 státech nebo 26 státech Brazílie, stejně jako ve federálním okrese Brasilia. Prosazovali to levicové opoziční strany, povzbuzené poklesem Bolsonarových voleb, jak se prezidentský závod blíží příští rok.

„Vypadněte z Bolsonara, genocida,“ skandovali demonstranti v Riu, někteří měli trička nebo masky s obrazem bývalého levicového prezidenta Luize Inacia Luly da Silvy, který vede Bolsonara v některých průzkumech veřejného mínění.

V Sao Paulu házeli demonstranti červené balónky na počest obětí viru.

READ  Kolumbijský soud odhalil nejméně 6 402 lidí zabitých vojáky za účelem zvýšení počtu mrtvých | Globální rozvoj

Bolsonarovi příznivci za poslední měsíc často vyšli do ulic, a to z velké části proto, že mnozí souhlasí s jeho odmítáním omezení zaměřených na potlačování koronaviru a hněv, že opatření blokování poškozují podniky.

Kritici tvrdí, že takové zprávy, stejně jako Bolsonarova podpora neprokázané léčby, jako je hydroxychlorochin, přispěly k vysokému počtu obětí a pomalé vakcinační kampani, která plně zaočkovala méně než 12% populace. Země s přibližně 213 miliony lidí denně zaznamenává téměř 100 000 nových infekcí a 2 000 úmrtí.

“Pro levice je uvedení jejich stoupenců do ulic způsob, jak obléknout Bolsonara ve volbách,” uvedl Leandro Consentino, profesor politických věd na Inspire University v São Paulu. „Ale zároveň si odporují a ztrácejí rétoriku zachování zdravotní péče, protože způsobují stejné konglomeráty jako Bolsonaro.“

Sobotní shromáždění přišlo týden poté, co Bolsonaro vedl masivní motocyklový průvod v Sao Paulu, ačkoli jeho spojenci a oponenti se v rozsahu akce značně liší.

„Bolsonaro musí ukázat, že si zachovává významnou podporu, aby vyslal poselství těm, kteří vyšetřují kroky jeho vlády v Kongresu,“ řekl Consentino.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *